lf
lf
flash
گرفتن رزرو
رهگیری اطلاعات رزرواسیون


شماره رهگیری :
ایمیل :
اخبار گروه
: مستوفی و خیامیان سکانداران گروه هتل های هما شدند 1395/12/16 اطلاعات بیشتر
تهران: نشست هم افزایی هلدینگ های سازمان تامیت اجتماعی در هتل هما تهران برگزار شد 1395/12/11 اطلاعات بیشتر
شیراز: هتل هما شیراز میزبان " کنگره علمی جوانان در آئینه پژوهش " 1395/12/11 اطلاعات بیشتر
مشهد 2: چهارمین اجلاس معاونین بهداشت دانشگاههای کشور در سال 95 برگزار شد 1395/12/09 اطلاعات بیشتر
آرشیو اخبار
مستوفی و خیامیان سکانداران گروه هتل های هما شدند
1395/12/16 طی حکمی از سوی مدیرعامل هلدینگ گردشگری تامین، اصغر خياميان به عنوان مديرعامل و نصرالله مستوفي به عنوان رئيس هيأت مديره گروه هتل هاي هما منصوب شدند.
در این مراسم  که با حضور مدیر عامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی و اعضاي  قدیم و جديد هيأت مديره گروه هتل هاي هما برگزار شد ابراهيمباي سلامي با اشاره به راهبردهای این هلدینگ در جهت افزایش بهره برداری، بازسازی و توسعه هتل های 5ستاره گفت:گروه هتل های هما کانون توسعه ي هتل در هلدینگ گردشگری است و با توجه به نیاز کشور به هتل های 4 و 5 ستاره، افزایش کمی و  کیفی خدمات به عنوان اولویت در دستور کار این شرکت قرار خواهد گرفت.
مديرعامل هگتا در خصوص برنامه هاي هلدينگ براي توسعه هتل ها در نقاط گردش پذیر کشور گفت: برنامه گسترش هتل‌ها در شهرهای بزرگ از جمله اصفهان، تهران، شیراز، مشهد و همدان با جدیت در گروه هتل های هما ادامه خواهد یافت.
شايان ذكر است،گروه هتل های هما مشهورترین و با سابقه ترین گروه هتلی ایران و يكي از شركت هاي زير مجموعه هلدينگ گردشگري تأمين اجتماعي است که به عنوان نخستین شرکت از صنعت گردشگری مورد پذیرش شورای عالی بورس قرار گرفته و در آستانه ورود به بورس قرار دارد.
گفتني است، اصغر خیامیان مدیر عامل جدید گروه هتل های هما پیش از این، مدیرکل هتل سوئیت اصفهان (بنیاد مستضعفان)، عضو هیأت مدیره و معاون توسعه هتلداری هتل های پارسیان را در سوابق شغلی خود به همراه دارد. همچنین در سوابق نصراله مستوفی، مسؤلیت های متعدد در سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی از جمله مدیر پروژه تدوین برنامه ملی توسعه گردشگری ایران و معاون برنامه ریزی و تحقیقات سازمان ایرانگردی و جهانگردی دیده می‌شود.


گزارش تصویری حضور گروه هتلهای هما در نمایشگاه صندوق های بازنشستگی پیشران توسعه ملی
1395/11/27


حضور گروه هتلهای هما در نمایشگاه صندوق های بازنشستگی پیشران توسعه ملی
1395/11/23 گروه هتل ای هما در نمایشگاه صندوق های باز نشستگی پیشران توسعه ملی از 24 الی 26 بهمن ماه سال جاری در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود شرکت می کند.
این نمایشگاه بزرگترین گردهمایی فعالان اقتصاد ایران در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است.
گروه هتل های هما نیز با هدف معرفی خدمات ، تسهیلات و نرخ های نوروزی خود در این نمایشگاه حضور پررنگ دارد.


گزارش تصویری غرفه هما در سوم و چهارم دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته
1395/11/23


گزارش تصویری غرفه هما در دومین روز از دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته
1395/11/20


هما حامی همایش مدیریت زنجیره تامین سبز در گردشگری
1395/11/20 با  حمایت گروه هتل های هما همایش مدیریت زنجیره تامین سبز در گردشگری در سالن اجتماعات دانشکده مدیریت و حسابداری پردیس علامه طباطبایی 19 بهمن ماه برگزار شد.
در این همایش که با حضور جمعی از استادان و صاحبنظران عرضه گردشگری و جهانگردی برگزار شد موضوعات مدیریت زنجیره تامین سبز در گردشگری، توسعه پایدار  یکپارچه و مدیریت سبز در گردشگری، انتقال تجارب موفق و چالش های اجرایی مدیریت زنجیره تامین سبز در گردشگری و مدیریت سبز مقصدها، کسب و کارها و محصولات گردشگری بررسی و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 دکتر محمود ضیایی، دکتر لعیا الفت، دکتر شمس السادات زاهدی، دکتر محمد حسن امامی، دکتر تقی رهنما، رالف باکلی، دکتر علی اصغر فاضل، دکتر علی شیریان، دکتر ولی تیموری  و .... از سخنرانان این همایش در بخشهای مختلف بودند.
در پایان نیز لوح تقدیر و هدایایی به استادان اهداء شد.


حضور گروه هتل های هما در نمایشگاه گردشگری
1395/11/20 گروه هتل های هما در دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته حضور یافته و به علاقمندان خدمات و امکانات نوروزی خود را معرفی می کند.
علاقمندان برای اطلاع از چگونگی ارائه خدمات و نرخ های ویژه نوروز 96 می توانند به سالن 38 محل دائمی نمایشگاه های تهران مراجعه کنند.
نمایشگاه بین المللی گردشگری تنها رویداد رسمی کشور در حوزه گردشگری است که در تقویم سازمان جهانی گردشگریWTO نیز به ثبت رسیده است.
این نمایشگاه با هدف شناسایی زمینه ها و ظرفیت ها با حضور سازمان ها و نهادهای داخلی و خارجی فعال با حضور سازمان ها و نهادهای داخلی و خارجی فعال در زمینه گردشگری در محل دائم نمایشگاه های بین المللی تهران از 18 تا 21 بهمن برپاست.


حضور گروه هتلهای هما در دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته
1395/11/17 گروه هتل های هما در دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته  که از 18 لغایت 21 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، حضور می یابد.
غرفه گروه هتلهای هما در سالن 38 پذیرای علاقمندان خواهد بود.


گروه هتلهای هما حامی مراسم خیریه گروه احیا
1395/11/17 مراسم خیریه گروه احیا با حمایت گروه هتلهای هما و با حضور جمعی از خیرین، هنرمندان و ورزشکاران کشورمان در هتل هما تهران برگزار شد. در این مراسم که عصر جمعه در سالن زمرد هتل هما تهران برگزار شد منصوریان، بنیانگذار گروه خیریه احیا ضمن خوشامدگویی به میهمانان و ابراز خورسندی از حمایت گروه هتلهای هما از مراسم خیریه گروه احیا گفت: این انجمن طی 18 سال فعالیت خود موفق شده است بدون دریافت بودجه دولتی و تنها با یاری خیرین ماهانه بیش از 800 نفر ساعت خدمات به توان یابان ارائه کند. در ادامه مراسم، اولیائی رییس هیات مدیره گروه احیا از حمایتهای گروه هتلهای هما در برگزاری باشکوه این مراسم قدردانی کرد و افزود: گروه خیریه احیا مفتخر است کلیه نیازهای توانیابان نیازمند را از بدو تولد تا سن 16 سالگی پوشش دهد. وی همچنین عنوان کرد کلیه هزینه های درمانی توانیابان از طریق کمک های مردمی و توسط خیرین پرداخت می شود.
در پایان مراسم گروه خیریه احیا با اهداء لوحی به مدیرعامل گروه هتلهای هما از حمایتهای گروه هتلهای هما در برگزاری باشکوه این مراسم قدردانی کرد.


تبریک مدیرعامل گروه هتلهای هما به محسن حاجی سعید
1395/11/17 مديرعامل گروه هتلهاي هما در پيامي انتخاب محسن حاجي سعيد را به عنوان عضو هيات رييسه فدراسيون جهاني راهنمايان گردشگري تبريک گفت.
امير اصلان زاده در اين پيام ابراز امیدواری کرد با این انتخاب شاهد پیشرفت روزافزون صنعت گردشگری کشور در دوره پسابرجام باشیم.
گروه هتلهاي هما در هفدهمين کنوانسيون راهنمايان گردشگري به عنوان حامي اصلي نقش داشته است.


گزارش تصویری مراسم افتتاحیه هفدهمین کنوانسیون بین المللی راهنمایان گردشگری در سالن اجلاس سران
1395/11/09


هفدهمین کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان گردشگری با حضور رییس جمهور برگزار شد
1395/11/09 مراسم افتتاحیه هفدهمین کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان گردشگری با حضور رییس جمهور و دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد در سالن اجلاس سران برگزار شد.

ایران از ششم بهمن ماه میزبان بزرگترین گردهمایی راهنمایان گردشگری جهان است که این رویداد هر دو سال یک‌بار در یکی از کشورهای عضو فدراسیون جهانی راهنمایان برگزار می‌شود.

در گردهمایی امسال که با حمایت گروه هتلهای هما برگزار می شود، نزدیک به ٣٠٠ راهنما و گردشگر خارجی در کنار شماری از راهنمایان ایرانی شرکت کرده‌اند. امروز (شنبه) زنگ آغاز هفدهمین کنوانسیون بین‌المللی راهنمایان گردشگری با همراهی دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد، رییس جمهور روحانی و رییس فدراسیون جهانی راهنمایان به صدا در آمد.

تعدادی از  راهنمایان حاضر در این گردهمائی پیش از حضور در تهران به شهرهای قزوین، زنجان و همدان سفر کردند. آرش نورآقایی - رییس هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری - گفته است: بیشتر این راهنمایان که اکنون در کشورمان حضور دارند، پیش از این سفر دچار ایران‌هراسی بودند.

راهنمایان خارجی با همراهی راهنمایان ایرانی پس از چهار روز  برگزاری نشست و گشت راهی شهرهای کاشان، اصفهان و شیراز خواهند شد.

بعدازظهر امروز نیز نشست رقابتی بین کاندیداهای میزبانی این کنوانسیون در دو سال آینده برگزار خواهد شد.پایان نامه ای از گروه هتل های هما کاندیدای پایان نامه برتر همایش بین المللی مدیریت سبز
1395/10/29 پایان نامه کارشناسی ارشد فاطمه منصوری از کارکنان گروه هتل های هما با موضوع "تبیین جایگاه هتل های سبز در کاهش آسیب رسانی به منابع اکوتوریستی" با استاد راهنمایی دکتر علی رحیم پور در یازدهمین همایش بین المللی مدیریت سبز کاندیدای پایان نامه برتر این همایش شد.
 در چکیده این پایان نامه آمده است: امروزه گسترش صنعت اکوتوریسم علاوه بر مزایایی که  برای کشورها دارد، تأثیرات منفی زیادی نیز بر روی منابع اکوتوریستی دارد. بنابراین، این تأثیرات نگرانی های زیادی را برای طبیعت دوستان و دوستداران محیط زیست به وجود آورده است. بعضی از این تأثیرات با حضور مستقیم گردشگران در سایت های اکوتوریستی به وجود می آید که این تأثیرات پرواضح است. بدیهی است که نمی توان از گردشگری به طور کامل چشم پوشاند. پس باید به فکر چاره  ی برای کاهش آسیب هتل ها به این منابع با ارزش اکوتوریستی بود. به این منظور راهکاری که در دنیا به آن پرداخته شده، ایجاد هتل سبز است که در این تحقیق به طور کامل و مفصل به ابعاد مختلف این موضوع پرداخته شده است. پژوهش به دنبال بیان جایگاه هتل های سبز در کاهش آسیب رسانی به منابع اکوتوریستی و عوامل ایجاد اینگونه هتل ها است. به عبارت دیگربه دنبال پاسخگویی به این سؤال اصلی است که: عوامل فردی، محیطی و سازمانی به چه میزان بر ایجاد یک هتل سبز مؤثر هستند؟ و همچنین به دنبال میزان نزدیکی هتل هما بندرعباس به شاخص های هتل سبز می باشد. پژوهش از نظر هدف کاربردی و از نظر روش، توصیفی، تحلیلی می باشد.
اما یافته های تحقیق شامل موارد زیر می باشد:
عوامل فردی بر نگرش افراد در رابطه با مفهوم هتل سبز بیش از حد متوسط تأثیر دارد.
عوامل سازمانی بیش از حد متوسط بر سطح تعهد محیطی و حفاظت از منابع تأثیر دارد.
عوامل محیطی در ایران برای ایجاد هتل سبز پایین تر از حد متوسط تأثیر دارد.
میزان نزدیکی هتل هما بندرعباس به شاخص¬های یک هتل سبز با توجه به مجموع عوامل پایین تر از حد متوسط است."یازدهمین همایش بین المللی مدیریت سبز پایان یافت
1395/10/28 یازدهمین همایش بین المللی مدیریت سبز پایان یافت و گروه هتل های هما از حامیان اصلی آن همچنان پاسخگوی مراجعان و علاقمندان به استفاده از خدمات خود بود.
دومین روز از برگزاری همایش بین المللی مدیریت سبز کارگاه های آموزشی مختلفی برگزار شد و به موضوعات مسئولیت پذیری اجتماعی و عملکرد منابع انسانی، صیانت از طبیعت، صیانت از فرهنگ ، آینده پژوهی منابع انسانی ایران، تحولی در مدیریت منابع انسانی؛ روشی نوین در ارزیابی عملکرد واحدهای کاری، رهبری سازمانی با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی و زیست محیطی و مدل رهبری منابع انسانی توسط پروفسور ناصر میرسپاسی، دکتر محمد ابراهیم محجوب، دکتر حیدر امیران، دکتر عباس سقایی، دکتر الهوری تقوی و مهندس میلانی نژاد پرداخته شد.


حضور چشمگیر گروه هتل های هما در برگزاری همایش بین المللی مدیریت سبز
1395/10/27 یازدهمین دوره همایش بین المللی مدیریت سبز ایران و دهمین کنفرانس توانمندسازی منابع انسانی، به‌طور هم‌زمان با محوریت «منابع انسانی سبز، راهکاری نوین برای موفقیت پایدار» با حضور شرکت‌های صنعتی، معدنی و تجاری، 27 و 28‌ دی‌ در هتل المپیک تهران برگزار شد.
گروه هتل های هما در راستای حمایت از توسعه پایدار و صیانت از محیط زیست به عنوان برجسته ترین حامی برگزاری این همایش شرکت کرد. این کنفرانس با هدف ارتقای دانش منابع انسانی صنایع و شرکت‌های تولیدی و خدماتی کشور با رویکرد سبز برگزار شد.
در این همایش دکتر مجید سرایدار، رییس انجمن مدیریت سبز ایران ، محمدحسن امامی ، رییس بنیاد توانمندسازی منابع انسانی، مهندس احمد مرادعلیزاده، مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران، کریم زین ، رییس جامعه مدیریت سبز اروپا سخنرانی داشتند و به موضوعات مسئولیت پذیری و توسعه پایدار، فرهنگ روی زمین، مسئولیت پذیری زیست محیطی رویکردی برای موفقیت پایدار در صنایع  و هتل سبز پرداختند.
در این میان استقبال شرگت کنندگان از غرفه گروه هتل های هما بسیار چشمگیر بوده و علاقمندان درباره نحوه آموزش هتلداری در مرکز آموزش گروه بحث و ارائه نظر کردند.


حضور گروه هتل های هما در یازدهمین همایش بین المللی مدیریت سبز
1395/10/26 گروه هتل های هما در یازدهمین همایش بین المللی مدیریت سبز که با هدف ارتقا دانش منابع انسانی صنایع و شرکت های تولیدی و خدماتی کشور با رویکرد سبز برگزار می شود شرکت می کند.
این همایش از سوی مدیریت سبز ایران با همکاری بنیادجهانی انرژی، جامعه مدیریت سبز اروپا و بنیادتوانمندسازی منابع انسانی ایران 27 و 28 دی ماه در هتل المپیک تهران برگزار می شود.


توفیقی سرپرست تدارکات و پشتیبانی گروه هتلهای هما شد
1395/10/13 مدیر عامل گروه هتلهای هما طی حکمی ایرج توفیقی را به عنوان سرپرست تدارکات و پشتیبانی گروه منصوب نمود.
در بخشی از این حکم آمده است: در راستای اصلاحات اساسی و مدیریتی در صف و ستاد گروه و بنا بر پیشنهاد هیأت مدیره و مدیرعامل گروه، بمنظور افزایش بهره¬ وری، درآمد و ایجاد نشاط و انگیزه در بین مدیران و کارکنان گروه در جهت ارتقاء هرچه بیشتر گروه هتلهای هما در کلیه وظایف و مأموریتهای خود، به استناد بند 3 صورتجلسه دهمین جلسه هیأت مدیره مورخ 11/10/1395 و با عنایت به بررسی عملکرد شما در مسئولیت فعلی و سوابق جنابعالی بدینوسیلبه ضمن تشکر از زحمات بی دریغ و دلسوزانه شما، از تاریخ 12/10/1395 تا اطلاع ثانوی بعنوان سرپرست تدارکات و پشتیبانی گروه و با اختیارات و وظایف طبق ضوابط و مقررات گروه، منصوب می شوید.
امید آن داریم با استعانت از خداوند متعال همواره شاهد پیشرفت روزافزون شما و مجموعه تحت مدیریت شما باشیم.مدیرکل خدمات مدیریت گروه هتل های هما تغییر کرد
1395/08/15 مدیرعامل گروه هتل های هما طی حکمی فرانک حیدری را به عنوان سرپرست اداره کل خدمات مدیریت گروه هتل های هما منصوب کرد.
در بخشی ازاین حکم اصلان زاده آورده است : بدینوسیله ضمن تشکر از خدمات مهدی کثرائی در طول تصدی مسئولیت این اداره کل وآرزوی توفیق روز افزون برای ایشان در دیگر حوزه های کار و تلاش و با عنایت به پشتکار و دانش سرکارعالی به موجب این حکم به عنوان سرپرست اداره کل خدمات مدیریت گروه هتل های هما منصوب می گردید.


مشاوران جدید در گروه هتل های هما
1395/08/15 مدیرعامل گروه هتل های هما طی احکامی مشاوران مدیرعامل در امور مدیریتی، توسعه و برنامه ریزی در استان های اصفهان، فارس، هرمزگان و خراسان رضوی را منصوب کرد.
به دین ترتیب دکتر مصلحی در استان اصفهان،علیرضا دژبد در استان های فارس و هرمزگان و سید مسعودمنتجبی در استان خراسان رضوی به عنوان مشاوران مدیرعامل گروه هتل های هما منصوب شدند.علی فرشیدفر بعنوان مدیر حراست گروه هتلهای هما منصوب شد
1395/08/08 مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حراست گروه هتل های هما با حضور مدیرکل حراست  و  مدیرکل منابع انسانی سازمان تأمین اجتماعی، رئیس هیأت مدیره، مدیرعامل و مدیران ستادی گروه هتل¬های هما در محل سالن نگین هتل هما تهران برگزار شد.
در این مراسم که با قدردانی از زحمات محمدرضا رحیمی توسط فهری رئیس هیأت مدیره و اصلان زاده مدیرعامل گروه هتلهای هما آغاز شد، ضیغمی مدیرکل دفتر مرکزی حراست سازمان تأمین اجتماعی ضمن قدردانی از زحمات محمدرضا رحیمی در دوره تصدی پست سرپرستی حراست گروه هتلهای هما، طی حکمی علی فرشیدفر را به مدت سه سال به عنوان مدیر حراست این گروه منصوب کرد.
در این حکم آمده است "نظر به تعهد و شایستگی شما و با توجه به شناخت و اشراف جنابعالی بر حوزه وظایف، ماموریت¬ های گروه هتلهای هما ، به موجب این حکم و برای مدت سه سال بعنوان مدیر حراست گروه هتلهای هما منصوب می شوید. شایسته است با بهره گیری از تمامی ظرفیتهای موجود، استفاده از دیدگاههای کارشناسی، تعامل با مدیرعامل محترم آن مجموعه و هماهنگی کامل با دفتر مرکزی حراست در راستای وظایف و تحقق شعارهای محوری "حراست اثرگذار، تصمیم ساز و پاسخگو" تلاش نمائید.
از درگاه خداوند متعال توفیقات روز افزون جنابعالی را در راه خدمت شایسته به نظام مقدس جمهوری اسلامی اییران با رعایت قانون مداری ، اعتدال گرائی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید مسألت مینمایم"گواهینامه بين المللي گردشگری حلال به گروه هتل های هما تعلق گرفت
1395/06/17 گروه هتل هاي هما در سومين جشنواره مشاركت ملي گردشگري با محوريت گردشگري حلال، ظرفيت ايراني، موفق به دريافت گواهينامه بين المللي شد.
مدیرعامل گروه هتل های هما اين گواهينامه را در مراسمی از دست معاون رییس جمهور دریافت کرد.
بر اساس تعریف سازمان جهانی جهانگردی، «گردشگری حلال نوع خاصی از گردشگری مذهبی است که تمام فعالیت‌های آن با توجه به قوانین اسلامی انجام می‌شود. گردشگری حلال یک محصول جدید از صنعت گردشگری است که برنامه‌های ویژه‌ای را برای مسلمانان تدارک می‌بیند چراکه آنها دوست دارند در طول سفر به آداب مذهبی خود نیز عمل کنند.


مدیرعامل گروه هتل های هما به عضویت شورای سبز تاسیسات گردشگری در آمد
1395/06/16 نخستین مجمع عمومی "شورای سبز تاسیسات گردشگری" ایران در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در تهران برگزار شد با انتخاب 7 عضو اصلی و 2 عضو علی‌البدل به کار خود پایان داد.
در انتخابات این شورابه ترتیب، اصلان‌زاده، شیریان، ضیایی، عندلیب، گیاهی، رادمند و نیازمند به عنوان 7 عضو اصلی و مقدس‌نیا و بنکدارنیا به عنوان 2 عضو علی‌البدل، انتخاب شدند.
 همچنین در این مجمع مهدی کثرائی نیز گواهینامه ممیزی و کارشناسی همراهی هتل سبز خود را که از سوی جامعه سبز اروپا و انجمن مدیریت سبز ایران صادر شده بود، دریافت کرد.حسن زاده مسئولیت خود را به توفیقی سپرد
1395/06/02 مراسم تودیع و معارفه مدیر اراده کل تدارکات و پشتیبانی گروه هتل های هما با حضور مدیرعامل و مدیران ستادی صبح امروز در دفتر مرکزی برگزار شد و طی آن جهانگیر حسن زاده پست خود را به ایرج توفیقی تحویل داد.
 در این مراسم اصلان زاده با اشاره به اینکه توسعه و حفظ کیفیت در گروه هتل های هما از اصلی ترین و مهم ترین مسئولیت هایی است که بر دوش همه ما است، تصریح کرد: در بحث توسعه، مشخصا درگروه هتل های هما هتل یک مشهد با کمک واحد تدارکات و همه مدیران کار بازسازی و بهسازی آن انجام شد و بزودی هم تمام می شود. 
وی افزود: از دوستان می خواهم که به شدن بیاندیشیم و بستر رابرای حرکت به جلو باکیفیت و استاندارد لازم فراهم کنیم.
مدیرعامل گروه هتل های هما تاکید کرد که از سوی معاون رییس جمهور بر هیات مدیره و گروه تکلیف شده که مجموعه هتل هما یک مشهد را تا پایان شهریورماه به بهره برداری برسانیم.انتظار دارم در این برنامه ما را همراهی کنید و یک ماه بسیار ویژه تا بازگشایی هتل را پشت سر بگذاریم.
 پس از وی دکتر حسن زاده ضمن تشکر و قدردانی از همه مدیران و همکاران که در طول سالیانی که در گروه فعالیت داشته وی را حمایت کردند، اظهار داشت: باید اجازه دهیم تغییر و تحول موجب ارتقاء ، تداوم ثبات و آرامش در گروه هتل های هما شود.
 پس از وی توفیقی بر وجود همدلی و حمایت همه مدیران مجموعه برای پیشبرد کار در این حوزه تاکید کرد.
وی ضمن تشکر از دکتر حسن زاده اذعان داشت که افراد حرفه ای و کارشناس به سرعت در زنجیره کار قرار خواهند گرفت.
در این مراسم همچنین سایر مدیران نیز درباره نحوه همکاری با دکتر حسن زاده به ایراد سخنانی پرداختند. و درپایان لوح تقدیر از سوی گروه به وی اهداءشد.توفیقی سرپرست اداره کل تدارکات و پشتیبانی شد
1395/06/01 طی حکمی از سوی مدیرعامل گروه هتل های هما ایرج توفیقی به عنوان سرپرست اداره كل تداركات و پشتيباني گروه هتل هاي هما منصوب شد.
   
  در این حکم آمده است:«نظر به تعهد، توانمندي، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالي در حوزه تداركات و پشتيباني، ضمن تشكر از خدمات ثمر بخش جناب آقاي حسن زاده در دوران تصدي در اين حوزه، به موجب اين حكم و از اين تاريخ با حفظ سمت به عنوان سرپرست اداره كل تداركات و پشتيباني گروه هتل هاي هما منصوب مي گرديد.
   بديهي است همكاري شايسته كليه مديران كل ستادي و هتل هاي تابعه به منظور تسريع در امور و دستيابي به اهداف مورد نظر امري واجب و مورد انتظار مي باشد. همچنين شرح وظايف جنابعالي متعاقباً ابلاغ خواهد شد.
   اميد است در سايه توجهات ايزد منان در انجام وظايف و ماموريت محوله موفق و مؤيد باشيد.»
درحال حاضر ایرج توفیقی سمت مشاور مدیرعامل و مدیرکل هتل هما تهران را نیز داراست.


دکتر شالبافیان عضو جدید هیات مدیره گروه هتلهای هما
1395/05/24
طی حکمی از سوی مدیرعامل هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی (هگتا) دکتر شالبافیان به عنوان عضو جدید هیات مدیره گروه هتلهای هما منصوب شد.
در این حکم آمده است«با عنایت به مصوبه مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ 3/4/1394 شرکت گروه هتلهای هما( سهامی خاص ) مبنی بر انتخاب اعضای هیأت مدیره شرکت مزبور و در راستای اجرای مفاد ماده 110 قانون تجارت، جنابعالی به عنوان نماینده موسسه املاک و مستغلات تامین اجتماعی( سهامی خاص ) به شناسه ملی 10100357802 به صورت عضو غیرموظف در هیأت مدیره شرکت گروه هتلهای هما ( سهامی خاص ) منصوب می شوید. امید است با توجه به اهداف و مصالح عالیه آن شرکت به عنوان نماینده صاحب بخشی از سهام شرکت موصوف با هماهنگی سایر اعضای هیأت مدیره و رعایت قوانین و مقررات جاری کشور، در جهت تحقق اهداف راهبردی هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی( هگتا ) و مواد مندرج در اساسنامه شرکت گروه هتلهای هما ( سهامی خاص) انجام وظیفه نمائید.
خاطر نشان می سازد اهم سیاست های کلی هگتا در اداره شرکت گروه هتلها هما مبتنی است بر:
-    رعایت راهبردهای هگتا با تلاش درجهت هم افزایی، همگرایی و همکاری با شرکت های تابعه و دیگر شرکتهای زیر مجموعه سازمان تأمین اجتماعی
-    بهره برداری بهینه از امکانات و دارایی های موجود گروه به نحوی که سود شرکت روند رو به رشد خود را حفظ کند و ارتقاء بخشد.
-    بازسازی هتلهای گروه بر حسب کارشناسی و مطابق با استانداردهای بین المللی
-    تلاش برای اجرای طرحهای توسعه و احداث هتلهای جدید هما
امیدوارم با اتکال به خداوند متعال در پیشبرد اهداف و سیاستهای مجموعه سازمان تأمین اجتماعی اهتمام ورزید. از خداوند سبحان توفیق روزافزون برای جنابعالی و همکاران در تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را مسئلت دارم.»دوگروه هتل های هما و لاله با یکدیگر تفاهم نامه امضا کردند
1395/05/12 مدیرعامل گروه هتل های هما و معاون بهره برداری و توسعه خدمات گروه هتل های لاله در نشستی تفاهم نامه ای را با یازده موضوع همکاری فی مابین امضا کردند.
در این نشست اصلان زاده، مدیرعامل گروه هتل های هما ضمن مثبت ارزیابی کردن اینگونه فعالیت ها گفت: از این پس درکنار هم هستیم و امیدواریم بیشترین و بهترین بهره وری را داشته باشیم. رویای من این بوده که تفاهم نامه هایی در سطح کلان بین گروه های هتلی اتفاق بیافتد که اکنون بخشی از آن در حال محقق شدن است و دو گروه هما و لاله باهم متحد می شوند.
پس از وی حدادی، معاون بهره برداری و توسعه خدمات ضمن تشکر از اقدامات دکتر رحیم پور برای محقق و اجرایی شدن این تفاهم نامه اظهار داشت: این تفاهم نامه که مبنای فرآیندهای بعدی است و درجهت هم افزایی برنامه ریزی شده است باعث افتخار من است.
پس از وی توفیقی، مدیر هتل هما تهران امضای تفاهم نامه را اقدامی شایسته خواند و گفت: در صنعت هتلداری باید با هم بارعایت استاندارها و چارچوب ها به هم افزایی رسید و بر آن تاثیر گذاشت.
کرمانی، مدیربازاریابی گروه هتل های هما نیز دراین نشست یادآور شد براساس این تفاهم نامه بر مباحث آموزشی، بازاریابی، ارائه خدمات به پرسنل توجه شده است.
دراین تفاهم نامه برسر موضوعات حضور مشترك در بازارهاي بين المللي گردشگري به منظور جذب هر چه بيشتر گردشگر به كشور جمهوري اسلامي ايران، مشاركت جمعي در برگزاري نمايشگاه¬هاي گردشگري داخلي وخارجي، تهيه، تنظيم و اجراي تورهاي مشترك جهت گردشگران داخلي و خارجي، ارائه تخفيف و تسهيلات در هتل¬هاي متعلق به گروه و شركت جهت استفاده ميهمانان و كاركنان هر دو مجموعه در موارد اقامت، پذيرايي و استفاده از امكانات ورزشي، تشكيل سامانه مشترك جهت باشگاه مشتريان گروه و شركت و ارائه خدمات آموزشی کوتاه¬مدت و بلندمدت توسط گروه در بخش-هاي مختلف صنعت گردشگري در سطوح مديران و كاركنان شركت توافق شده است.
از دیگر موضوعات مورد توافق می توان به تهيه اقلام تبليغاتي و اطلاع¬رساني مشترك به زبان¬هاي زنده دنيا جهت معرفي امكانات اقامتي، پذيرايي، آموزشي و تور گرداني، تعريف سفرهاي ارزان قيمت براي افزايش سهم حداكثري بازار جهت هر دو مجموعه ، تشکیل کارگروه بازاریابی و فروش خدمات هتلها و مراكز اقامتي طرفين اين تفاهم نامه، تعامل و تبادل تجربيات جديد و مفيد دو طرف در جهت ارتقاء توانمنديها و افزايش تجربيات مورد نياز در صنعت گردشگري و هتلداري در كليه بخشها و تدوين و بهره مندي از تجربيات پرسنل و كاركنان طرفين بر اساس سياستهاي مشترك و ارتقاء سطح همكاري اشاره کرد.قدردانی مدیرعامل گروه از کارکنان
1395/04/13 دکتر امیر اصلان زاده ساعاتی پیش از برگزاری مجمع سالانه با حضور در محل کار همکاران ستاد مرکزی ازتلاش های آنان برای عملکرد سال 1394 تشکر کرد.انتصابات جدید در گروه هتل های هما
1395/04/09 مدیرعامل گروه هتل های هما در احکامی مشاوران عالی در بخش های آموزش و توسعه منابع انسانی و همچنین پروژه هتل هما اصفهان را منصوب کرد.
در این احکام دکتر مرتضی احمدی به عنوان مشاور عالی مدیرعامل در بخش آموزش و توسعه منابع انسانی  و مهندس کوروش کیومرث به عنوان مشاور عالی مدیرعامل درخصوص پروژه هتل اصفهان منصوب شده اند.
در ادامه این احکام آمده است: "امید است با توکل به خداوند بزرگ و همکاری با دیگر مدیران و مشاوران گروه و اختیارات کامل وفق ضوابط، قوانین و مقررات جاری شرکت و با عنایت به اهمیت توسعه گروه هتل-های هما مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی در تامین منافع شرکت، رضایتمندی و انتظارات جامعه مخاطبان داخلی و خارجی، همواره موفق و مؤید باشید."


نشست تخصصی بررسی موانع و مشکلات صنعت هتلداری کشور
1395/04/09 نشست تخصصی بررسی موانع و مشکلات صنعت هتلداری کشور با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پنجم تیرماه در هتل هما تهران برگزار شد.
دراین نشست که مدیرعامل گروه هتل های هما، رییس هیات مدیره گروه ، رییس جامعه هتلداران ایران و روسای اتحادیه ها و جامعه هتلداران استان ها، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، معاون سرمایه گذاری، مدیرکل دفتر تسهیلات سازمان میراث فرهنگی، مدیر نظارت و ارزیابی سازمان، مدیرکل حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرکل هتل هما تهران و مدیرعامل هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی نیز حضور داشتند برخی از چالش های هتلداران و سرمایه گذاران این حوزه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
هتلداران ایران خواستار دو امضایی شدن پروانه بهره برداری از تاسیسات گردشگری و هتل ها، تعریف استانداردهای دوگانه بین المللی و محلی به منظور ادامه فعالیت هتل هایی که نیاز به بازسازی دارند، تعیین نرخ اغذیه هتل ها و نرخ اقامت هتل ها از سوی تشکل های هتلداری استان ها با توجه به شرایط سفر و میزان تقاضای بازار و تعیین نرخ اقامت برای گردشگران خارجی بر اساس آنچه تا کنون بوده و بر مبنای ریالی که تبدیل آن بر مبنای مبادلات ارزی شدند.
جمشید حمزه زاده رییس جامعه هتلداران ایران در این نشست به نمایندگی از روسای جامعه هتلداران ایران تاکید کرد: «به دلیل پاره ای مشکلات در آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری، پیشنهاد می کنیم که آیین نامه مذکور در راستای تسهیل بر خی امور، مجددا مورد بازنگری قرار گیرد.»
وی با اشاره به برخی ایرادهای این آیین نامه از جمله؛ مشکلات موجود در رابطه با هتل هایی که هنوز به چرخه استانداردسازی هتل ها قرار نگرفته اند و نرخ مربوط به مسافران خارجی، تدوین استانداردهای داخلی و بین المللی برای استانداردسازی هتلها را ضروری دانست.
پیشنهاد روسای جوامع هتلداران استان ها در این مورد نیز این بود که تخفیف ها با نظر تشکل های هتلداری استان ها و به صورت توافقی با آژانس های مسافرتی هر استان اعمال شود.
فعالیت مسافرکاشانه ها که در برخی استان ها فعالیت هتل ها را مختل کرده از دیگر مسایلی بود که در این نشست مطرح شد؛ مشکلی که مربوط به سالیان گدشته است. مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این باره تاکید کرد که این خانه مسافرها از چند دهه قبل وجود داشته اند اما اتفاقی که افتاده این است که در این دوره تلاش کرده ایم آنها را ساماندهی کرده و فعالیت هایشان را قانونی کنیم.
به گفته او، برنامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این است که همچون تمام دنیا هتلداران بتوانند از خانه هایی که در محدوده آنها فعالیت می کنند برای ایام پرسفر استفاده کرده و زیر نظر خود و به صورت قانونی، مشتریان خود را در این خانه ها که با تایید سازمان میراث فرهنگی فعالیت می کنند اقامت بدهند. 
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین با بیان این که باید تصمیمات بزرگتر بگیریم و اقدامات اساسی تر انجام دهیم، درباره دو امضایی شدن پروانه های بهره برداری نیز  قول پیگیری داد و همچنین قول مساعد داد که با همکاری و مشارکت تشکل های گردشگری و از جمله جامعه هتلداران ایران این مشکلات بررسی شده و به آنها رسیدگی شود.
پس از صرف افطار، شرکت کنندگان دراین نشست از تجهیز اتاق های نمونه هوشمند هتل هما تهران بازدیدکردند و طی آن مدیرکل هتل هما تهران توضیحات لازم را درخصوص اتاق های نمونه و رعایت استانداردهای روز و بهره گیری از سیستم های کنترل و کاهش انرژی ارائه کرد که بسیار مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.


مراسم تجلیل از دکتر رحیم پور برگزار شد
1395/03/09

مراسم تجلیل از دکتر رحیم پور و سایر اعضاء هیات مدیره گروه هتل های هما با حضور غلامحیدر ابراهیمبای سلامی ، امیر اصلان زاده ، جمعی از مدیران جوامع و صنوف هتلداری و مدیرعاملان هتل های تهران و مدیران ستادی و هتل های تابعه در سالن صدف هتل هما تهران با خوشامدگویی توفیقی مدیرکل هتل برگزار شد. در این مراسم دکتر ابراهیمبای سلامی ضمن تشکر از زحمات دکتر رحیم پور در دوران خدمتش در گروه هتل های هما گفت: در دنیا و به خصوص کشورهای اطراف ایران گردشگری و هتلداری و سرمایه گزاری در این عرصه بسیار مورد توجه مسوولان قرار گرفته و متاسفانه در 40 سال گذشته پروژه های هتلداری و هتل سازی در کشورمان مورد بی مهری قرار گرفته و سودآور نبوده است که در این امر جنگ و تحریم و ... بی تاثیر نبوده است. مدیرعامل هلدینگ گردشگری تامین با اشاره به اینکه اشتیاق مسافرت و تعریف تقاضا به عنوان یکی از فرآیندهای اساسی در این صنعت مورد مطالعه بسیاری از گردشگران است ، اظهار داشت: امروزه فرآیند میزبانی و میهمانی صنعت گردشگری را به پدیده جامعه مدرن تبدیل کرده است. وی ادامه داد: ایران دارای پتانسیل های بسیاری برای جذب گردشگر است و مانند مالزی نیاز به ایجاد مراکز برای جلب نظر گردشگر ندارد. همه دنیا اصفهان و شیراز را می شناسند. ابراهیمبای با تاکید بر اینکه گروه هتل های هما می بایست پیشتاز در صتعت هتلداری، هتل سازی و توسعه گردشگری در ایران باشد ، تصریح کرد:یکی از استراتژی هایی که در هلدینگ گردشگری در بحث هتل سازی مطرح است افزایش کیفی و کمی اقامتگاه ها است که حرکت به سوی استاندارهای بین المللی در گروه هتل های هما از جمله آن است. پس از وی دکتر رحیم پور خلاصه ای از عملکرد خود از زمان تحویل تا پایان دوره تصدی اش برای حضار ارائه کرد و از مدیران ستادی، هتل ها و تمامی کارکنان گروه برای خدمت صادقانه در آن دوران صمیمانه تشکر کرد. در ادامه حمزه زاده رییس جامعه هتلداران با اشاره به اینکه اکنون یک فرصت طلایی در حوزه گردشگری ایجاد شده است ، گفت: از این فرصت با یک برنامه ریزی و استراتژی صحیح می توان بهره جست زیرا که بدون برنامه در زمان کوتاه بازار را از دست خواهیم داد. وی افزود: بحث ارتقاء کیفیت خدمات در سرویس دهی است. ما در ایران به مفهوم استانداردهای بین المللی هتل خوب نداریم. لذا درحال حاضر نیازمند ساخت هتل هایی مطابق با استانداردهای بین المللی هستیم. البته باید ایتدا نیازسنجی در مناطق مختلف انجام شود بعد کار ساخت آغاز شود. رییس جامعه هتلداران افزود: از طرف جامعه هتلداران از زحمات شبانه روزی دکتر رحیم پور تشکر میکنم و در حوزه مشکلات هتلداران و جامعه گردشگری کشور همواره طرح های مفیدی ارائه کرده و در تمام جلسات و برنامه ها مشارکت داشته است. پس از وی دکتر اصلان زاده مدیرعامل گروه هتل های هما اظهار امیدواری کرد که با کمک همه دوستان و همکاران بتواند این مسئولیت را به خوبی و به نحو شایسته انجام دهد. وی با اشاره به اینکه فعالان عرصه گردشگری هرگز تودیع نمی شوند بلکه فقط ساختمان هایشان تغییر می کند اظهار داشت: دکتر رحیم پور من همواره پیگیر زحمات شما در عرصه گردشگری بوده ام، می دانم که زحمات زیادی کشیدید امیدوارم بتوانم ادامه دهنده راه شما عزیزان باشم. مدیرعامل گروه هتل های هما ارتقاءکمی و کیفی خدمات ، هم افزایی درگروه و هلدینگ و توسعه گروه به عنوان ماموریت های محوله خود برشمرد. وی گفت: بنده همواره در طول سال ها تمام تلاشم این بوده حس مودت و دوستی و همکاری را جاری کنم و از همینجا از تمامی همکارانم در گروه ایجاد این فضا را خواستارم. نایب رییس هیات مدیره گروه هتل های هما از واحد های روابط عمومی و امور بین الملل، بازاریابی و فناوری خواست تا در پیشبرد کارها در سطوح مختلف ملی، منطقه ای گروه را کمک کنند تا به زودی شاهد اتفاقات خوب و موفقیت های قابل ارائه ای باشیم.


هشتمین نمایشگاه گردشگری اصفهان گشایش یافت
1395/02/29

گروه هتل های هما درهشتمین نمایشگاه صنعت گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته که با مشارکت یکصد شرکت عصر سه شنبه دراصفهان گشایش یافت، شرکت کرد. گروه هتل های هما با هدف معرفی خدمات و محصولات خود و همچنین ایجاد ارتباط موثر با عوامل و دست اندرکاران حوزه گردشگری کشورو شرکت کنندگان ازسایرکشورها، طرف های کاری همچون دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری ، ادارات ، سازمانها و دیگر ارگانها درسالن میرداماد، غرفه 16این نمایشگاه حضور دارد. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور استاندار، شهردار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان و جمعی ازنمایندگان کشورهای خارجی شرکت کننده درنمایشگاه برگزار شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از حضورمدیرعامل گروه هتل های پنج ستاره هما در این مراسم تشکر کردو گفت: پاسداشت میراث فرهنگی تنها به مثابه پاسداشت اماکن نیست، بلکه پاسداشت خردورزی است و با این کار تجارب، سختی ها و تلاش های هموطنانمان در اعصار گذشته را ارج می دهیم. فریدون الهیاری اضافه کرد: عمده ارزش های فرهنگ های مختلف در جهان، در اصفهان نیز تجمیع شده است. وی افزود: میراث فرهنگی، صنایع دستی و اقلیم جزو اصلی ترین مقوله های با اهمیت و قابل توجه مرتبط با این حوزه در استان اصفهان محسوب می شود. وی تصریح کرد: گردشگری بستر مناسبی برای درآمدزایی و رفاه مردم است. دراین نمایشگاه که با هدف توسعه بازار گردشگری، رونق این صنعت پاک و غیرآلاینده وافزایش سهم کشورمان در بازار جهانی گردشگری از طریق افزایش توان داخلی برگزار شده است، شرکت کنندگان از استان های تهران، اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان و مازندران و نیز نمایندگانی از کشورهای تایلند، مالزی، الجزایر، اندونزی و فنلاند هستند که توانمندی های خود را در مساحتی بالغ بر سه هزار مترمربع به نمایش گذاشته اند. مراکز اقامتی ویژه، ارائه دهندگان ماشین های ویژه کاروان های گردشگری، فعالان زیرگروه های خطوط هوایی، آژانس ها، هتل ها، شرکت های سرمایه گذاری گردشگری ، انجمن ها، اتحادیه ها و مؤسسات آموزشی مرتبط و زیرگروه توریسم درمانی، توریسم ورزشی و توریسم هوایی از دیگر مشارکت کنندگان دراین نمایشگاه هستند. هشتمین نمایشگاه صنعت گردشگری اصفهان به همراه صنایع دستی منتخب تا ۳۱ اردیبهشت در محل دایمی برپایی نمایشگاه‌های اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار می‌شود.


مدیرعامل جدید گروه هتلهای هما منصوب شد
1395/02/25

طی حکمی از سوی مدیرعامل محترم هلدینگ گردشگری سازمان تامین اجتماعی (هگتا) آقای دکتر امیر اصلان زاده به عنوان مدیرعامل جدید گروه هتلهای هما منصوب شد. در این حکم آمده است«با عنایت به مصوبه مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ 3/4/1394 شرکت گروه هتلهای هما( سهامی خاص ) مبنی بر انتخاب اعضای هیأت مدیره شرکت مزبور و درراستای اجرای مفاد ماده 110 قانون تجارت، جنابعالی به عنوان نماینده شرکت رفاه گستر تأمین اجتماعی ( سهامی خاص ) به شناسه ملی 10101775376 به صورت عضو موظف در هیأت مدیره شرکت گروه هتلهای هما ( سهامی خاص ) منصوب می شوید. امید است با توجه به اهداف و مصالح عالیه ان شرکت به عنوان نماینده صاحب بخشی از سهام شرکت موصوف با هماهنگی سایر اعضای هیأت مدیره و رعایت قوانین و مقررات جاری کشور، در جهت تحقق اهداف راهبردی هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی( هگتا ) و مواد مندرج در اساسنامه شرکت گروه هتلهای هما ( سهامی خاص) انجام وظیفه نمائید. خاطر نشان می سازد اهم سیاست های کلی هگتا در اداره شرکت گروه هتلهیا هما مبتنی است بر: -رعایت راهبردهای هگتا با تلاش درجهت هم افزایی، همگرایی و همکاری با شرکت های تابعه و دیگر شرکتهای زیر مجموعه سازمان تأمین اجتماعی -بهره برداری بهینه از امکانات و دارایی های موجود گروه به نحوی که سود شرکت روند رو به رشد خود را حفظ کند و ارتقاء بخشد. -بازسازی هتلهای گروه بر حسب کارشناسی و مطابق با استانداردهای بین المللی -تلاش برای اجرای طرحهای توسعه و احداث هتلهای جدید هما امیدوارم با اتکال به خداوند متعال در پیشبرد اهداف و سیاستهای مجموعه سازمان تأمین اجتماعی اهتمام ورزید. ازخداوند سبحان توفیق روزافزون برای جنابعالی و همکاران در تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران را مسئلت دارم.» دکتر امیر اصلان زاده پیش از این با سابقه ای بیش از 25 سال در حوزه های مدیریتی، پژوهشی و آموزشی در زمینه هتلداری و استانداردسازی تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی در سطح داخلی و بین المللی مسئولیتهایی برعهده داشته است.


حضور گروه هتل های هما در نمایشگاه اصفهان
1395/01/30

گروه هتل های هما در نمایشگاه بین المللی گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته اصفهان از 28 تا 31 اردیبهشت ماه سال جاری که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برگزار خواهد شد، شرکت می کند. گروه هتل های هما با هدف معرفی خدمات و محصولات خود و همچنین ایجاد ارتباط موثر با عوامل و دست اندرکاران حوزه گردشگری کشور و شرکت کنندگان از سایر کشورها، طرف های کاری همچون دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری ، ادارات ، سازمانها و دیگر ارگانها در این نمایشگاه حضور دارد. این نمایشگاه با هدف توسعه بازار گردشگری، رونق بخشی به این صنعت پاک¬ و غیرآلاینده و افزایش سهم کشور در بازار جهانی گردشگری با افزایش توان داخلی برگزار خواهد شد و فعالان صنعت گردشگری، صنایع دستی، میراث فرهنگی و زیر گروه های وابسته به آن در بخش های مختلف می توانند دستاوردها، محصولات و خدمات خود را در فضایی تخصصی به نمایش بگذارند. متقاضیان این نمایشگاه از جمله دفاتر خدمات مسافرتی، آژانس ها و هتل ها، ارئه دهندگان تجهیزات هتلی ، خودروهای تشریفاتی ، خوراک¬های سنتی و محلی ،انواع صنایع دستی، نشریات تخصصی حوزه گردشگری، انجمن¬ها، شرکت های هواپیمایی، خطوط هوایی، شرکت های سرمایه گذاری حوزه گردشگری، مراکز توریسم درمانی، مراکز اقامتی ویژه، ارائه دهندگان ماشین¬های ویژه کاروان¬های گردشگری، شرکت های مهندسی طراح هتل ها و مراکز اقامتی ، موسسه ها و شرکت های حمل و نقل و موسسه های مالی هستند.


سرپرست جدید اداره کل فناوری اطلاعات منصوب شد
1395/01/23

مدیرعامل گروه هتل های هما طی حکمی سید علیرضا هاشمی نسب را به سمت سرپرست اداره کل فناوری اطلاعات گروه منصوب کرد. علی رحیم¬پور در این حکم بر ضرورت استفاده از آخرین دستاوردهای علمی و تجربی حوزه فناوری اطلاعات تاکید کرده است. در این حکم آمده است:" با عنایت به ضرورت نوسازی سیستم نرم افزاری گروه واستفاده از آخرین دستاوردهای علمی و تجربی در حوزه فناوری اطلاعات و همچنین کمک به شفاف سازی هرچه بیشتر عملیات اجرایی به ویژه در بخش¬های مالی، پشتیبانی و اداری شرکت، جنابعالی به عنوان سرپرست اداره کل فناوری اطلاعات منصوب می¬شوید. امید است با اتکال به خداوند منان و تعهد و تخصصی که در این زمینه دارید در انجام وظایف محوله موفق باشید. قطعا استقرار و ارتقاء کیفیت خدمات نرم افزاری شرکت در جهت پاسخگویی و رفع نیاز بخش¬های ستادی و هتل های تابعه، بازاریابی مبتنی بر فضای وب، حفظ و ارتقاء بازار مبتنی بر توسعه عملیات بازارداری و باشگاه مشتریان وفادار از جمله مواردی است که بایستی به فوریت در دستور کار قرار گیرد." پیش از این بهزاد فقیهی مدیریت اداره کل فناوری اطلاعات گروه هتل های هما را بر عهده داشت.


مدیرحسابرسی داخلی گروه هتل های هما منصوب شد
1395/01/23

رییس هیات مدیره گروه هتل های هما در حکمی طوفان اسبقی خانقاه را به سمت مدیرحسابرسی داخلی گروه هتل¬های هما منصوب کرد. عمیدالدین فهری در این حکم بر اجرایی نمودن منشور فعالیت حسابرسی داخلی تاکید کرد. دراین حکم آمده است: "نظر به تعهد و تجارب ارزشمند جنابعالی و با عنایت به مصوبه مورخ 7/1/94 هیات مدیره شرکت، به موجب این حکم به عنوان مدیرحسابرسی داخلی شرکت منصوب می گردید. امید است با استعانت از خداوند متعال درراستای اهداف عالی نظام ضمن بهره گیری از ظرفیت های موجود شرکت و اجرایی نمودن منشور فعالیت حسابرسی داخلی موفق و موید باشید. توفیق روزافزون جنابعالی را از درگاه ایزدمنان مسئلت دارم."


آموزش غذاهای هندی و مالایی در مرکز آموزش هما
1395/01/22

مدیر مرکز آموزش گروه هتل های هما گفت: جدول برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در سطح مقدماتی و حرفه ای خاص مخاطبان عام و سازمان ها و ارگان ها در سال جاری تدوین شده است و در زمان تعیین شده برگزار می شوند «محمد کیانی» با اشاره به رویکرد مرکز آموزش گروه هتل های هما در خصوص برگزاری دوره های آموزشی یادآور شد: این مرکز با رویکردی آموزشی به صورت مستمر و مداوم اقدام به برگزاری دوره های آموزشی هتل داری و گردشگری، آشپزی، کافی شاپ و راه اندازی رستوران ویژه مخاطبان عام و ارگان ها و سازمان ها می کند وی در معرفی این دوره های آموزشی برای سال جاری گفت: جدول کارگاه های آموزشی مرکز با توجه به میزان استقبال و نیاز جامعه تدوین شده است و در صورت تکمیل ظرفیت ثبت نام هر کارگاه آموزشی، کارگاه های تعریف شده در زمان مقرر برگزار می شوند مدیر مرکز آموزش گروه هتل های هما خبر داد: کارگاه مقدماتی و حرفه ای نوشیدنی های سرد از تاریخ 18 اردیبهشت سال جاری به مدت چهار روز از ساعت 20-16 برگزار خواهد شد کیانی اضافه کرد: دوره آموزشی غذاهای دریای شرقی با ارایه مدرک بین المللی هلپ مالزی 28 تا 30 اردیبهشت سال جاری و نیز کارگاه آشپزی هندی نیز با حضور آشپز هندی از تاریخ 4 لغایت 6 خرداد ماه و با ارایه مدرک بین المللی برگزار خواهد شد وی اظهار امیدواری کرد: این مرکز تلاش دارد که با برنامه ریزی آموزشی دقیق و به روز نسبت به طراحی، تدوین و اجرای برنامه های آموزشی بپردازد و امیدوار است که به موازات کیفی سازی برنامه ها، در صورت جلب توجه و استقبال مخاطبان به برگزاری گسترده تر برنامه های آموزشی دست یابد.


گزارش تصویری از مراسم کلنگ زنی هتل هما اصفهان
1394/12/26


عملیات اجرایی هتل5 ستاره هما اصفهان آغاز شد
1394/12/26

روز گذشته کلنگ احداث هتل 5 ستاره هما اصفهان باحضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار ، شهردار و مقامات استان اصفهان به زمین زده شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل گروه هتل های هما؛ دکتررحیم پور در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه بزرگ از گروه هتل های هما به عنوان مهمترین برند ملی گردشگری کشور در حوزه اقامتی و پذیرایی یاد کرد و گفت: این گروه بعد از گذشت حدود 20 سال ششمین هتل خود را در اصفهان می سازد. وی اظهار داشت : هتل 5 ستاره هما اصفهان دارای 42930 متر مربع فضای اقامتی، 5295 متر مربع فضای پارکینگ، 3500 مترلابی، 2000 متر فضای پذیرایی، 1170 متر فضای ورزشی، استخر و سونا و بخش توریسم درمانی، 3290 متر سالن سمینار و نشست های تخصصی ، 700 مترمربع غرفه نمایشگاه هما بوده و از حدود 40000 متر مربع فضای احداث باغ ایرانی برخوردار است که با احداث و راه اندازی آن می تواند منطقه پارک کوهستانی صفه را متحول کرده و این منطقه را به یکی از مهمترین مراکز گذران اوقات فراغت گردشگران تبدیل کند. وی با اشاره به اینکه شاخص های هما در احداث این مجموعه اقامتی و پذیرایی رعایت اصول توسعه پایدار، توسعه فضای سبز منطقه صفه و احداث هتلی سبز با تمام استانداردهای جهانی است تصریح کرد: در طرح معماری داخلی و بیرونی هتل تلاش می شود نمادهای مهمی از فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی و سبک هنر اصفهان به نمایش درآید و به نوعی ایران سرایی ساخته شودکه در هنگام ورود و اقامت گردشگران خارجی، احساس در ایران بودن را تجربه کنند. رحیم پور گفت: لازم می دانم از زحمات و پیگیری های مدیر عامل محترم سازمان تأمین اجتماعی، مدیر عامل و اعضای محترم هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی، اعضای محترم هیأت مدیره گروه هتل های هما و همچنین از اقدامات مؤثر و به موقع ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار محترم و شهردار محترم اصفهان و شهردار محترم منطقه 5 اصفهان تشکر و قدرانی کنم. هتل هما اصفهان با معماری ایرانی – اسلامی و با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی پژوهشی صنعت هتلداری جهان در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع و در یکی از بهترین مناطق اکو توریستی اصفهان با ظرفیت 300 اتاق و سوئیت احداث می شود. این هتل که نقش بسیار مهمی در جذب، اقامت و پذیرایی گردشگران خارجی و شهروندان داخلی دارد به عنوان هتل ریزورت در پارک کوهستانی صفه با 43 هزار متر مربع می تواند بخشی از نیاز گردشگران و تورگردانان بین المللی که مقصد تورهای خود را شهر زیبا و تاریخی اصفهان انتخاب می کنند تأمین کند. هم اکنون گروه هتل های هما در شهرهای تهران، مشهد، بندرعباس و شیراز دارای 5 هتل 5 ستاره است که جزو دارایی های سازمان تامین اجتماعی به شمار می آید.


کلنگ هتل هما 5 ستاره اصفهان به زمین خورد
1394/12/25

کلنگ احداث هتل هما اصفهان فردا با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل گروه هتل های هما، اعضای هیات مدیره گروه، استاندار اصفهان و جمعی از مسولان کشوری و استانی به زمین می خورد. هتل هما اصفهان براساس نیاز و ضرورت این مقصد گردشگری كشور به مراكز اقامتی پذیرایی مناسب و استانداردشده در جنب كوه صفه و درمساحتی حدود50هزار مترمربع احداث خواهد شد. در طراحی این هتل مدرن که از استانداردهای بین المللی هما کلاس برخوردار است تلاش شده تا تمامی فضاهای اقامتی ، پذیرایی و سالن های مجالس مزین به هنر معماری ایرانی-اسلامی باشد و در طراحی آن اصول معماری مکتب اصفهان احیا شود. گروه هتل های هما بعد از حدود 20 سال ششمین هتل پنج ستاره خود را با حدود 300 اتاق و سوئیت در یکی از مهمترین مقاصد گردشگری کشور احداث می کند. احداث هتل سبز اصفهان با نام ایران سرا و رعایت اصول توسعه پایدار و حفظ میراث طبیعی و حفظ منظر کوه صفه از مهمترین شاخص های این مجموعه اقامتی و پذیرایی است. احداث هتل هما اصفهان در این منطقه نقش بسیارممتاز و موثری در مدیریت اوقات فراغت گردشگران داخلی و بین المللی و تکمیل کننده مجموعه تفرجگاهی پارک صفه اصفهان خواهد داشت وگام مهمی در جهت افزایش مراکز اقامتی و پذیرایی استاندارد شده کشور است.


گزارش تصویری از سومین روز حضور گروه هتل های هما در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته
1394/12/03


گزارش تصویری از دومین روز نمایشگاه
1394/11/30

گزارش تصویری از دومین روز حضورگروه هتل های هما در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته- سالنA 44 غرفه 31


گزارش تصویری
1394/11/28

گزارش تصویری از غرفه گروه هتل های هما و نخستین روز از نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته


بازگشتی برای گروه هتل¬های هما به شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد
1394/11/21

در پی اظهارات مدیرعامل شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) مبنی بر آغاز مکاتبات برای بازپس¬گیری گروه هتل های هما وپرداخت نشدن هیچ وجهی در قبال واگذاری به ایران ایر در تاریخ 18 بهمن ماه جاری در خبرگزاری ایلنا؛ این اطلاعیه از سوی روابط عمومی گروه هتل¬های هما جهت تنویر افکار عمومی صادر شد. «سهام گروه هتل¬های هما در اجرای اصل 44 قانون اساسی و طی مصوبه هیأت محترم وزیران و با پرداخت سه هزار میلیارد ریال حصه نقدی از کل مبلغ تعیین شده به سازمان تامین اجتماعی واگذار و تشریفات قانونی نقل و انتقال و ثبت 100% سهام در اداره ثبت شرکت¬ها انجام پذیرفته است. " بر همین اساس کلیه اموال سازمان تامین اجتماعی در تمامی بنگاه¬ها ذیربط متعلق به بیمه شدگان عزیز بوده و بغیر از بیمه شدگان محترم کسی حق تصمیم گیری در خصوص اموال مذکور نخواهد داشت " پر واضح است که منشأ چنین اظهارات غیر مسئولانه¬ای از کجا نشأت، و دارای چه هدفی می¬باشد. که در صورت تکرار چنین اظهاراتی ناگزیر به ارائه اطلاعات جامع¬تر و دقیق¬تر در راستای تنویر افکار عمومی خواهیم بود.»


اطلاعیه مرکز آموزش علمی کاربردی گروه هتل های هما
1394/11/12

اطلاعیه دانش آموختگان محترمی که 6 ماه از صدور گواهینامه موقت آنان گذشته است ، لطفاً پس از پرداخت هزینه صدور دانشنامه از طریق سامانه جامع آموزشی سجاد ، با دردست داشتن اصل و کپی گواهینامه موقت خود جهت تکمیل فرم کاربرگ درخواست صدور دانشنامه از ساعت 9 الی 15 روزهای شنبه لغایت چهارشنبه به واحد فارغ التحصیلان مرکز علمی کاربردی گروه هتل های هما واقع در خیابان ولیعصر کوچه شمس مراجه نمایند. -------------------------------------------------- دانش¬آموختگان محترم پس از ارسال مستندات لازم بمنظور صدور می¬توانند جهت پیگیری وضعیت صدور دانشنامه به بخش پیگیری صدور دانشنامه سامانه سجاد به آدرس edu.uast.ac.it مراجعه نمایند. -------------------------------------------------- با توجه به اینکه صدور مدارک المثنی ( در صورت مفقودی ، خرابی ویا غیر قابل استفاده شدن مدارک )مستلزم طی مراحل قانونی است لذا مقتضی است دانش آموختگان محترم در حفظ و نگهداری مدارک خود دقت لازم را به¬عمل-آورند. مرکز آموزش علمی کاربردی گروه هتل¬های هما


اطلاعیه مرکز آموزش علمی کاربردی گروه هتل های هما
1394/11/12

اطلاعیه دانش آموختگان محترم جهت دریافت کد رهگیری به کانون دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی مراجعه کرده و پس از ثبت اطلاعات و دریافت کد رهگیری ، پرینت آن را به واحد فارغ التحصیلان مرکز علمی کاربردی گروه هتل¬های هما واقع در خیابان ولیعصر- روبروی توانیر- کوچه شمس ، تحویل نمایند. پرینت اطلاعات < دریافت کد رهگیری < ثبت فارغ تحصیلی < info.uast.ir


اطلاعیه مهم مرکز آموزش علمی کاربردی گروه هتل های هما
1394/11/12

اطلاعیه مهم با توجه به بروز رسانی سامانه سجاد توسط دانشگاه علمی کاربردی استان تهران ، مقتضی است کلیه دانش آموختگان اعم از فارغ التحصیل و یا در حال انجام امور فارغ التحصیلی به حساب کاربری خود در سامانه سجاد مراجعه ودر صورت مشاهده هرگونه بدهی بابت حق نظارت دانشگاه ( 15% یا صدور دانشنامه ) تا تاریخ 20/11/94 نسبت به پرداخت و تسویه آن اقدام نمایند. مرکز آموزش علمی کاربردی گروه هتل های هما


برگزاری نخستین دوره آموزشی هتل بیمارستان ازسوی گروه هتل های هما
1394/11/04

نخستین دوره آموزشی هتل بیمارستان از سوی مرکز آموزش گروه هتل های هما در هتل بیمارستان قائم کرج از سوم بهمن ماه درحال انجام است. در این دوره دو ماهه 60 نفر از پرسنل این بیمارستان سرفصل های راهنمای میهمان، پذیرش، میزبانی و تشریفات، پذیرایی،آشپزی(ایرانی،ملل)،خانه داری و انتظامات و مدیریت و سرپرستی را آموزش دیده و در پایان دوره گواهینامه مشترکی از سوی گروه هتل های هما و بیمارستان قائم به فراگیران ارائه می شود. این دوره به منظور ارتقاء سطح کمی ، کیفی و تخصصی پرسنل بیمارستان در کشور است که با بهره گیری از استادان مجرب انجام می پذیرد . پذیرش ، قبول و دریافت فنی آموزش و مهارت گام مهمی در فراگیری و بهره مندی از این دوره است که موجب افزایش رضایتمندی ارباب رجوع و پاسخگویی شایسته به نیاز بیماران و همراهان آنها خواهد شد.

>


گزارش تصویری - حضور گروه هتلهای هما در نمایشگاه فیتور اسپانیا
1394/11/03

گروه هتل های هما در سی و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا با هدف معرفی خدمات گروه و ایجاد ارتباط با شرکت های مطرح گردشگری دنیا شرکت کرده است. این نمایشگاه به مدت 5روز و از 20تا 24 ژانویه 2016 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مادرید برگزار شده است.


حضور گروه هتل های هما در نمایشگاه فیتور اسپانیا
1394/10/30

گروه هتل های هما در سی و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا با هدف معرفی خدمات گروه و ایجاد ارتباط با شرکت های مطرح گردشگری دنیا شرکت کرده است. این نمایشگاه به مدت 5روز و از 20تا 24 ژانویه 2016 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مادرید برگزار شده است. نمایشگاه فیتور امسال که بر گردشگری سبز، سلامت و تکنولوژی تاکید بیشتری دارد، یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های توریسم در بازار آمریکای لاتین، اسپانیا، پرتغال، آفریقا و آسیا است و به نوعی نقطه مرجع توریسم دنیا برای متخصصان حرفه گردشگری و نمایشگاه تجاری پیشرو برای بازارهای داخلی و خارجی ایبرو آمریکا به شمار می‌رود. این نمایشگاه، فضای تجاری مناسب برای حضور، ‌گردهمایی و ملاقات آژانس‌‌های گردشگری، گردانندگان تور، هتل‌ها، مشاوران و کارشناسان توسعه گردشگری و سایر متخصصان حرفه گردشگری و توریسم جهانی است که هر ساله با برنامه‌های متنوع در آن حضور می یابند.


هانیه آقاجانی مدال طلای مسابقات کیوکوشین را از آن خود کرد
1394/10/26

هانیه آقاجانی توانست در مسابقات قهرمانی استان تهران سبک بانوان کیوکوشین کاراته ایران موفق به کسب مدال طلا در وزن 50 کیلوگرم و در رده سنی نوجوانان شود.این مسابقات آذر ماه سال جاری در مجموعه ورزشی همام برگزار شد. . وی فرزند حسن آقاجانی از همکاران اداره کل امور اداری و رفاه است


تقدیر و تشکر وزیر نفت از گروه هتل های هما
1394/09/18

بیژن زنگنه طی نامه ای از خدمات گروه هتل های هما در اجلاس وزرای کشورهای صادرکننده گاز که ماه جاری در هتل هما تهران برگزار شده بود تشکر و قدردانی کرد. در این نامه آمده است:« همانگونه که استحضار دارید سومین اجلاس وزارتی کشورهای صادرکننده گاز(GECF) به میزبانی کشورمان به نحو مطلوب و شایسته برگزار گردید.تحقق این مهم، مرهون تامل، تلاش ها و خدمات ارزشمند کارکنان صدیق و کوشای مجموعه تابعه وزارت محترم تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در هرچه بهتر برگزار شدن این اجلاس، قابل تقدیر و تشکر می باشد.» سومین اجلاس وزارتی کشورهای صادرکننده گاز از دوم تا چهارم آذر ماه در تهران و هفدمین نشست عادی وزیران و نشست وزارتی فوق العاده مجمع کشورهای صادرکننده گاز در هتل هما تهران برگزار شد.


پروژه بازسازی و نوسازی هتل های هما از ابتدای سال کلید خورد
1394/09/18

مدیرعامل گروه هتل های هما گفت: بازسازی کلیه هتل های هما که از ابتدای سال جاری کلید خورد و تا پایان سال 95 به اتمام می رسد. این اقدام در جهت ارتقاء کیفیت خدمات و احیاء برند هما صورت می گیرد. به گفته رحیم پور اجرای بازسازی ها پس از اعلام فراخوان و برگزاری مناقصات آغاز شد و از بهترین متخصصان داخلی و مشاوران خارجی استفاده شده است. وی افزود: به دلیل قدمت بیش از 40 ساله هتل های هما بازسازی و نوسازی این هتل ها ضروری بوده از همین روی درسال جاری 300 میلیارد ريال به این امر اختصاص یافت که این رقم برای سال 95 به 320 میلیارد ريال افزایش خواهد یافت. مدیرعامل گروه هتل های هما درباره برنامه بازسای هتل ها تصریح کرد: درسال جاری هتل هما 1 مشهد بازسازی شده و مورد بهره برداری قرار می گیرد. همچنین تاپایان سال نیز کار بازسازی نیمی از اتاق ها ی هتل هما 2 مشهد نیز به پایان رسیده و مورد بهره برداری قرار می گیرد. رحیم پور با اشاره به اینکه این روند در سایر هتل ها نیز انجام می شود اظهار داشت: از ابتدای سال آینده کلیه اتاق های هتل هما بندرعباس مورد باز سازی قرار می گیرد. وی درباره هتل های تهران خاطرنشان کرد : از ابتدای ماه آینده نیمی از اتاق های هتل تهران قرار گرفت. همچنین برای نخستین بار بعداز گذشت 43 سال لابی هتل هما شیراز به صورت کامل بازسازی و از ابتدای سال جاری مورد بهره برداری قرار گرفت.


راه اندازی هتل اسکول هما با مشارکت هتل اسکول هاگ هلند
1394/09/18

دکتر علی رحیم پور گفت: ......هتل اسکول هاگ هلند با همکاری گروه هتل های هما در ایران آغاز به کار می کند. مدیرعامل گروه هتل های هما تصریح کرد: در سفری که هفته گذشته به کشور هلند داشتیم با مسئولان هتل اسکول هاگ وارد مذاکره شده و مقرر شد آنها پس از مطالعه و بررسی امکان راه اندازی شعبه سوم این گروه را پس ازشعب لاهه و آمستردام در تهران با همکاری گروه هتل های هما مورد بررسی قرار دهند. به گفته وی این اقدام سبب آموزش استاد و مربی هتلداری ، تربیت مدیران ارشد و میانی هتلها و کارشناسان درکلیه بخشهای هتل شامل بازاریابی، روابط عمومی، بک آفیس، مالی،خانه داری ، فرانت آفیس ، پذیرایی وتعریف رخدادها می شود که در نهایت موجب ارتقای کیفیت خدمات و افزایش سطح رضایتمندی مشتریان و گردشگران می شود. رحیم پور اظهار داشت: براساس این توافق درصورت ارائه مکان و امکانات مناسب از سوی گروه هتلهای هما آنها شعبه سوم خود را در ایران راه اندازی کنند و پس ازآغاز بکار شعبه سوم هتل اسکول هاگ می توان آموزش هتلداری کارکنان هتل های منطقه ازجمله جنوب شرق آسیا، کشورهای شرقی ایران، آسیای مرکزی و قفقازو کشورهای حوزه خلیج فارس را تحت پوشش قرار داد. وی با اشاره به اینکه اکنون در دو بخش نیروی انسانی مرتبط با میهمان در هتل ها و همچنین بخش بک افیس نیازمند آموزش ، به روز کردن اطلاعات و خدمات درهتلهای ایران هستیم، افزود: بایستی تلاش کرد تا در حوزه ارائه سرویس و خدمات، استانداردهای جهانی را بخصوص در بخش رستوران و خانه داری که مورد توجه بسیار گردشگران و میهمانان هتل هاست را رعایت کنیم. همچنین اجرایی کردن استانداردهای غذا و نوشابه براساس استانداردهای HACCP در مرکز اقامتی و پذیرایی کشور ازجمله ضروریات است . مدیرعامل گروه هتل های هما تاکید کرد که دانشجویان و کارآموزان این هتل اسکول در پایان گواهینامه بین المللی نیز دریافت می کنند .


آموزش نوشیدنی های سرد در هما
1394/09/01

دوره حرفه ای نوشیدنی های سرد 14 آذر ماه سال جاری از سوی مرکز آموزش گروه هتل های هما در کارگاه کافی شاپ این مرکز برگزار می شود. شرکت کنندگان در این دوره 20 ساعته با دسته بندی¬های مختلف نوشیدنی های سرد از جمله آیس کافی ،آیس چاکلت، جویس بار، انواع آب میوه،آیس تی ،اسموتی ها، ایتالین سودا، پانچ ها، سانگریا، شیک بستنی ها طی پنج جلسه آشنا می شوند. علاقمندان می توانند تا هشتم آذر ماه نسبت به ثبت نام اقدام کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 88883130- 88771418 داخلی (129) تماس بگیرند.


حانیه آقاجانی مدال طلای مسابقات کیوکوشین بانوان ایران را از آن خود کرد
1394/08/20

حانیه آقاجانی توانست در مسابقات بانوان کیوکوشین کاراته ایران موفق به کسب مدال طلا در وزن 50 کیلوگرم و در رده سنی نوجوانان شود. وی فرزند حسن آقاجانی از همکاران اداره کل امور اداری و رفاه است این مسابقات شهریور سال جاری در ورزشگاه شهید حیدرنیا برگزار شد.


برگزاری دوره حرفه ای نوشیدنی های گرم
1394/08/12

دوره حرفه ¬ای نوشیدنی¬های گرم سی¬ام آبان ماه از سوی مرکز آموزش گروه هتل های هما در کارگاه کافی شاپ این مرکز برگزار می شود. شرکت کنندگان در این دوره درباره انواع چای و دمنوش ها و آشنایی با خواص آنها ،آشنایی با تاریخچه، جغرافیا و انواع نژاد قهوه، آشنایی با روشهای پایه دم کردن قهوه Espresso، Alfresco، Jug، Arabian Style، Turkish Style، Carve و ...، آشنایی با انواع رسپی های قهوه و دمنوش و آشنایی با هات چاکلت و انواع شیرهای طعم دار مطالب و روش هایی را فراخواهند گرفت. همچنین در این دوره یک هفته¬ای کلیه اصول پایه به منظور تقویت توانمندی یک باریستا به صورت کارگاهی- عملی به شرکت کنندگان آموزش داده می¬شود و در پایان 20 ساعت آموزشی فراگیران قادر خواهند بود مهارت خود را در آسیاب کردن دانه های قهوه و ارائه انواع رسپی گرم بر اساس استانداردهای بین المللی به نمایش بگذارند. علاقمندان می¬توانند تا بیست و پنجم آبان ماه نسبت به ثبت نام اقدام کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن¬های 88883130- 88771418 داخلی (129) تماس بگیرند.


حضور گروه هتلهای هما در نمایشگاه حلال ابوظبی
1394/07/28

گروه هتل های هما با هدف معرفی گروه و خدمات خود در نمایشگاه ابوظبی شرکت کرد. دیدار با خریداران جهانی، آژانس های مسافرتی، مدیران هتل ها، توسعه دهندگان و تصمیم گیرندگان کلیدی بین-المللی در نخستین نمایشگاه بین المللی گردشگری حلال امارات متحده عربی که از 27 الی 29 مهرماه ( 19 الی 21 اکتبر) سال جاری برپاست از دیگر اقدامات گروه هتل های هما در این نمایشگاه است. این نمایشگاه امروز در مرکز نمایشگاه های بین المللی ابوظبی با حضور بیش از 6هزار دفتر خدمات مسافرتی از جهان اسلام در فضایی حدود 700 متر مربع افتتاح شد. شرکت کنندگان در این نمایشگاه از کشورهای امارات، ایران، ترکیه ، مالزی، اندونزی، عمان، سریلانکا، مصر، کرواسی ، تانزانیا، بریتانیا، اردن، کانادا و لبنان هستند . شرکت های حمل و نقل ( هوایی، زمینی، ریلی)، شرکت های خدمات آژانس و تور، بانک ها، هتل ها، کترینگ ها، صنایع دستی، غذاهای آماده در زمینه گردشگری و صنایع وابسته آن خدمات و محصولات خود را عرضه می کنند.


کلنگ هتل 5 ستاره هما در همدان به زمین زده شد
1394/06/14

مراسم کلنگ زنی هتل 5 ستاره هما در همدان با حضور مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حالی انجام شد که به صورت ویدئوکنفرانس برای رئیس‌جمهوری و هیأت دولت در استانداری پخش می‌شد و با گزارشی از سوی مسعود سلطانی‌فر خطاب به رئیس‌جمهوری همراه بود. به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی همدان، حسن روحانی رئیس‌جمهوری کشورمان از طریق ویدئو کنفرانس با ادای احترام به امام هشتم امام رضا (ع) دستور آغاز عملیات اجرایی پروژه هتل هما را صادر کرد و کلنگ اجرای این پروژه توسط مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که در محل پروژه حاضر بود به زمین زده شد. سلطانی‌فر: مقدمه ساخت 145 هتل 4 و 5 ستاره در کشور فراهم شده مقدمات عملیات اجرایی حدود 145هتل 4 و 5 ستاره را در نقاط مختلف کشور آماده کرده‌ایم و برای اجرای این فرایند نیازمند کمک و تسهیلات حدود 11هزار میلیارد تومان هستیم. مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گفت: «درحال حاضر با تلاشی که توسط همکاران ما صورت گرفته است در دو سال گذشته زمینه احداث 4 هتل 5 ستاره و 5 هتل 4 ستاره با هتلی که امروز احداث آن آغاز می‌شود فراهم خواهد شد. وی با بیان اینکه در حال حاظر 1100 هتل و 500 هتل آپارتمان در کشور داریم گفت: «متاسفانه از این 1100 هتل موجود فقط 130 هتل، 4 و 5 ستاره است. وی با تاکید بر اینکه گردشگران خارجی متقاضی هتل‌های 4 و 5ستاره هستند خاطرنشان کرد: «عملیات اجرایی تعدادی از هتل ‌ها در حال حاضر آغاز شده و تعداد دیگر ظرف 1 تا 2 ماه آینده آغاز می‌شود.» رئیس سازمان میراث فرهنگی در ادامه گفت: «در سال 93 ما در ایران میزبان 5 میلیون گردشگر خارجی بوده‌ایم که 50 درصد آن‌ها گردشگران مذهبی زیارتی با مقصدحرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد و حضرت فاطمه ی معصومه(س) در قم بوده اند و 50 درصد دیگر با هدف گردشگری فرهنگی، تاریخی یا طبیعی یا استفاده از واحدهای درمانی در قالب توریست سلامت به ایران امده‌اند. وی در ادامه افزود: «در حال حاظر آمار گردشگران ورودی به کشور 5میلیون نفر است و ما برای رسیدن به 20 میلیون گردشگر بر اساس افق چشم‌انداز 1404 مسیر بسیار سختی را در پیش داریم.» سلطانی فر گفت: «یکی از مهمترین اهداف و اقدامات در این خصوص افزایش تعداد هتل‌های 4 و 5 ستاره از 130 هتل فعلی به 400 هتل است؛ به این معنا که ما ظرف 10سال آینده باید 270هتل 4 و 5 ستاره بسازیم، در واقع سالیانه باید 25هتل احداث شود. » وی با بیان این که امروز با برنامه‌ریزی ‌هایی که صورت گرفته است مقدمات عملیات اجرایی حدود 145 هتل 4 و 5 ستاره را در نقاط مختلف کشور آماده کرده‌ایم گفت: «برای اجرای این فرایند نیازمند کمک و تسهیلاتی حدود 11هزار میلیارد تومان هستیم.» احداث هتل 5 ستاره هما با الهام از معماری ایرانی و اسلامی و تلفیقی از طرح‌های کلاسیک و مدرنیته در مساحتی در حدود 30 هزار متر مربع اتفاق خواهد افتاد. این مجموعه کامل اقامتی، پذیرایی، آموزشی و سلامت دارای 212 اتاق و سوئیت بوده و توانایی ایجاد اشتغال برای 500 نفر را دارد. همچنین مدت زمان تعریف شده برای احداث این هتل 36 ماه و سرمایه مورد نیاز پیش‌بینی شده برای این پروژه 2000 میلیارد ریال است. سلطانی فر در ادامه بازدید‌های خود به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور از روند پروژه هتل 4 ستاره امیران واقع در بلوار بعثت همدان نیز بازدید کرد. ظرفیت این هتل 72 واحد با 240 تخت است که در 12 طبقه تعریف شده و در مساحتی برابر با 7000 متر مربع به اجرا در می‌آید، همچنین این هتل با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال و امکان اشتغال زایی برای 60 نفر احداث می‌شود. مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پایان سفر یک روزه کاروان تدبیر و امید در جلسه شورای اداری استان نیز شرکت می‌کند.


هما کارکنان وزارت خارجه را هم آموزش داد
1394/06/08

نخستین دوره آموزش کارکنان وزارت امورخارجه با حضور مدیرعامل گروه هتل های هما، قائم مقام معاونت اداری و مالی وزارت خارجه و جمعی از مدیران دو مجموعه توسط مرکز آموزش گروه هتل های هما برگزار شد. در مراسم آغازین این دوره آموزشی ابتدا دکتر علی رحیم پور ، مدیرعامل گروه هتل های هما با اشاره به اینکه وزارت امورخارجه ویترین ماست بر معرفی شایسته ایران و فرهنگ ایرانی توسط کارکنان آن وزارت خانه به عنوان نمایندگان کشور تاکید کرد. وی افزود: اگر آموزش در محورهای مختلف وجود نداشته باشد طبیعتا به مرور دچار مشکل می شویم از این منظر باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم. مدیرعامل گروه هتل های هما با اشاره به سابقه طولانی مرکز آموزش گروه در تربیت نیروهای متخصص و کارآمد در رشته های مختلف از داشتن نقش آموزشی سازنده برای کارکنان وزارت امور خارجه براز خرسندی کرد. پس از وی دکتر جعفر شمسیان ضمن تشکر از گروه هتل های هما برای برگزاری این دوره ها با تاکید براینکه آموزش کارکنان در دستگا ها بر دانش آنها افزوده و باعث تغییر در جایگاهشان می شود گفت: امروزه ابزار اصلی قدرت علم و دانش است که این خود تخصص را نیز همراه می آورد. وقتی دانش در مجموعه ای بالا می رود منفعت اصلی آن متوجه شخص می شود و بعد از دستگاه نیز منتفع خواهد شد. در آغاز نشست امینیان، مدیرکل آموزش وزارت امور خارجه با تاکید براینکه در امور خدماتی و دفتری وزارت امور خارجه می بایست یک رفتار استاندارد و بین المللی وجود داشته باشد از همراهی گروه هتل های هما برای آموزش کارکنان قدردانی کرد. نخستین دوره آموزش کارکنان وزارت امور خارجه پنجم و ششم شهریور ماه در مرکز آموزش بین المللی وزارت امورخارجه برگزار شد و طی آن محورهای روانشناسی کار، فرهنگ بردباری، اصول کار گروهی، آداب و معاشرت و احترام و سمینار کمک های اولیه و ایمنی در محیط کار به آنها آموزش داده شد.


گزارش تصویری - اختتامیه نخستین نمایشگاه تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار
1394/05/17

گزارش تصویری مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار

.


گزارش تصویری - نخستین نمایشگاه تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار
1394/05/17

گزارش تصویری حضور گروه هتلهای هما در نخستین نمایشگاه تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار

.


مهمان نوازی گروه هتل های هما جایزه ویژه نمایشگاه گرفت
1394/05/17

گروه هتل های هما جایزه ویژه میهمان نوازی و پذیرایی شایسته در نمایشگاه "تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار" را از آن خود کرد. در آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه «تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار»، از واحد های برتر شرکت کننده در نمایشگاه تقدیر و لوح یابود و تندیس نمایشگاه به نمایندگان واحدهای برگزیده تقدیم شد که در این میان گروه هتل های هما جایزه ویژه میهمان نوازی و پذیرایی شایسته در نمایشگاه را از آن خود کرد. در این لوح تقدیر آمده است:" برگزاری نخستین نمایشگاه تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار" از دوازدهم تا چهاردهم مردادماه 1394 فرصتی فراهم ساخت تا در آستانه تحولات بزرگ اقتصادی کشور، عزم و اراده، توانایی ها و ظرفیت های بی بدیل شرکت ها و موسسات اقتصادی زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی برای تداراک بخشی از منابع مورد نیاز بزرگترین سازمان بیمه گر اجتماعی کشور به نمایش درآید. سازمانی که ضامن آرامش خاطر امروز و فردای میلیونها انسان مولد و تلاشگر در مسیر توسعه و تعالی همه جانبه کشور و خدمت رسانی مستمر به شریف ترین اقشار جامعه است. این لوح تقدیر و افتخار ، به پاس حضور فعال و چشمگیر آن شرکت در این رخداد فرخنده اقتصادی و اجتماعی، تقدیم و اهداء می شود."


مدیرکل بازاریابی و فروش گروه هتل های هما اعلام کرد:
1394/05/14

جزئیات تور مشهد و بندرعباس برای بازنشستگان و کارکنان تامین اجتماعی گروه هتل های هما تور ویژه بازنشستگان و کارکنان سازمان تامین اجتماعی را برگزار می کند. این تورها به دو شهر مشهد مقدس و بندرعباس به مدت اقامت 3 روز و 3 شب و شامل صبحانه رایگان است و بازنشستگان و کارکنان سازمان در سرتاسر ایران می توانند از این خدمات استفاده کنند. مدیرکل بازاریابی و فروش گروه هتل های هما با اعلام این خبر گفت: این تورها به منظور هم افزایی فعالیت شرکت های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی راه اندازی شده است و در مدت یکماهی که از آن می گذرد استقبال خوبی از آن ها شده است. اطلاعیه این تورها به مراکز تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در سرتاسر ایران ابلاغ شده است و افراد با تماس با شماره تلفن 47284 می توانند از جزئیات این تورها مطلع شوند. مجید حبیبی کرمانی افزود این تورها شامل اقامت و حمل و نقل است و صبحانه رایگان را ارائه می دهد اما برای نهار و شام سیستمی طراحی شده است تا منوهای غذایی ارزان تر از قیمت معمول هتل ها باشد. همچنین وسایل ایاب و ذهاب به حرم مطهر در مشهد فراهم شده است تا مستمری بگیران بتوانند در فضای آرامی در هتل به زیارت حرم مطهر امام رضا بپردازند. مجری این تورها شرکت قطارهای مسافری و باری چوپار است و کسانی که عضو سازمان تامین اجتماعی و یا بیمه شده آن هستند می توانند از این تورها استفاده کنند و در مرحله اول پیش بینی شده است 60 هزار نفر از این تورها استقبال کنند و بر اساس ثبت نام و اولویت بندی به آن ها تخصیص داده می شود. در آینده نزدیک این تورها شامل شهر شیراز نیز خواهد شد و افراد می توانند از 60 هتل تحت پوشش سازمان ایرانگردی و جهانگردی استفاده کنند. به گفته مدیرکل بازاریابی و فروش گروه هتل های هما پرداخت مبالغ این تورها به صورت نقدی است اما هماهنگی هایی انجام شده است تا از بازنشستگان به صورت اقساط نیز این مبالغ گرفته شود.


مدیرعامل گروه هتل های هما: به زودی هما سه هزار اتاقه می شود
1394/05/14

رحیم پور گفت: برنامه احداث 5 هتل 5 ستاره در شهرهای قم، کیش، مشهد، تهران و اصفهان را در دست اقدام داریم. با ساخت این هتل ها در آینده ظرفیت اتاق های هتل هما به 3 هزار اتاق افزایش می یابد. وی مذاکره با شرکت های مختلف بین المللی برای جذب سرمایه گذاری را به عنوان یکی دیگر از اهداف و برنامه های گروه هتل های هما برشمرد و افزود: همچنین یکی از اولویت های ما ایجاد هم افزایی با شرکت های تامین اجتماعی است. درحال حاضر با شرکت خانه سازی تامین در زمینه بازسازی هتل شماره یک و با شرکت تاسیسات تامین در زمینه تاسیسات و با بانک رفاه در زمینه امور مالی همکاری داریم. همچنین تفاهم نامه هایی با گروه شستا، لبنیات پگاه و سایر شرکت ها منعقد کرده ایم تا بتوانیم از ظرفیت های موجود از شرکت های زیرمجموعه تامین اجتماعی به گونه ای مناسب استفاده کنیم. مدیرعامل گروه هتل های هما، با اعلام اینکه برای نخستین بار تورهای ارزان قیمت و تورهای ترجیحی برای همکاران در سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه شده است، گفت: همچنین برای نخستین بار تورهای مناسبی برای تمامی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تهیه کرده ایم که می توانند با قیمت های بسیار مناسب از طریق هلدینگ گردشگری سازمان، از آن استفاده کنند. علی رحیم پور، در حاشیه نمایشگاه تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار ارائه این خدمات را با همکاری قطارهای رجاء، شرکت ایرانگردی و جهانگردی و گروه هتل های هما بیان کرد و افزود: در تلاش هستیم تا برای شادابی همکاران و خانواده های آنها اقدامات مناسبی را ارائه دهیم. زیرا معتقدیم اگر روان آدمی درمان شود، به طور حتم بیماری جسمانی سراغ او نمی رود و گروه هتل های هما در راستای سیاست تامین اجتماعی که برقراری رفاه و آسایش بیمه شدگان است، پیش می رود. وی با بیان اینکه گروه های هتل های هما صاحب گرید 5 ستاره در کشور است، گفت: این گروه هتل، تنها برند ملی گردشگری ایران در حوزه اقامتی و پذیرایی در کشور به شمار می رود و مجموعه این هتل به صورت زنجیره ای به گردشگران خارجی و داخلی ارائه خدمت می کند. مدیرعامل گروه هتل های هما با بیان اینکه گروه هتل های هما دارای قدمت 43 ساله در صنعت گردشگری کشور است، و برای نخستین بار ثبت جهانی شده است، گفت: این هتل دارای هزار اتاق با هزار کارمند است و دانشکده ای با عنوان مرکز علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی دارد و به مدیران هتل های گردشگری کشور در مرکز آموزشی کوتاه مدت، آموزش می دهد. رحیم پور، هتل همای شیراز را به عنوان یکی از مهمترین مقصد گردشگران بین المللی معرفی کرد و افزود: هتل همای بندرعباس با رویکرد ارائه خدمات به تاجران، بازرگانان و ترخیص کاران کشور مشغول به فعالیت است، هتل های شماره یک و دو هما در مشهد، قابلیت پذیرش گردشگران زیارتی را داراست و هتل همای تهران نیز بیشترین سهم را در ارائه خدمت به تاجران دارد. وی با بیان اینکه هتل هما سال گذشته توانسته است 65 درصد سود نسبت به سال 92 کسب کند، تصریح کرد: این شرکت، از شرکت های برتر تامین اجتماعی در زمینه سوددهی محسوب می شود و در راستای ارتقای کیفیت خدمات و جلب رضایت مندی مشتریان درحال تدوین استانداردهایی است که فراتر از استانداردهای موجود است. مدیرعامل گروه هتل های هما با اشاره به طرح های توسعه گروه هتل های هما، افزود: افزون براینکه درحال بازسازی هزار اتاق هستیم، تمامی کارکنان هتل را نیز آموزش می دهیم تا منطبق بر استانداردهای جهانی، در حوزه های پذیرش مشتری و تنوع سازی منوهای غذایی فعالیت داشته باشند


موسوی نژاد : می توانیم در هتل های هما سایت فروش راه اندازی کینم
1394/05/14

مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی(رجاء) آمادگی این شرکت را برای راه اندازی سایت فروش درهتل های هما اعلام کرد. سید حسن موسوی نژاد که از غرفه گروه هتل های هما در نمایشگاه تامین اجتماعی، سرمایه گذاری و توسعه پایدار دیدن کرد با اعلام این مطلب تاکید کرد: این حرکت می تواند دو جانبه صورت گیرد به طوری که هم رجاء در هتل ها سایت فروش داشته باشد و هم در سیستم فروش بلیط رجاء اتاق های گروه هتل های هما به فروش برسد. وی از قرار دادن تبلیغات گروه هتل های هما در قطارها ، راه اندازی پکیج های اقامتی و رفت و آمد برای کارکنان دو مجموعه و راه اندازی تورهای گردشگری به عنوان زمینه های همکاری نام برد.


سالادها و سس¬های جدید میل کنید
1394/05/07

دوره آموزش سالادها و سس¬ها در مرکز آموزش گروه هتل های هما 15 و 16 مردادماه برگزار می¬شود. در این دوره آموزشی که دو روزه خواهد بود انواع سالادها و سس¬ها به علاقه مندان آموزش داده و در پایان دوره نیز مدرک آموزش گروه هتل های هما به آنها اعطاء می¬شود. علاقه مندان می توانند تا 13 مرداد ماه با شماره 88771418 داخلی 126 تماس گرفته و برای ثبت نام اقدام کنند. مرکز آموزش گروه هتل¬های هما در خیابان ولیعصر، تقاطع توانیر، بن بست شمس، پلاک 3 طبقه پنجم واقع است.


یکی از بزرگترین گروه های هتلی دنیا در هتل هما
1394/05/06

نشست مدیران گروه هتل های هما با رئیس هیات مدیره و رئیس افتخاری اتاق بازرگارنی و صنایع ایران و آلمان و رئیس هیات مدیره گروه هتل¬های بست وسترن (best western) روز گذشته در هتل همای تهران برگزار شد. در این نشست که با هدف آشنایی دو گروه با یگدیگر و بررسی زمینه های همکاری فی¬مابین برگزار شد ابتدا پیوند سپهری از موسسه آموزش¬های آکادمیک آلمان ضمن معرفی افراد حاضر در نشست، اظهار امیدواری کرد که برگزاری اینگونه نشست¬ها به منظور ایجاد ارتباط با شرکت¬های سرمایه گذار خارجی تداوم یابد. در ادامه بوطاق خانبوداغی رئیس هیات مدیره و رئیس افتخاری اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان با اشاره به آغاز دوران پسا تحریم بر لزوم همکاری با شرکت ها و سرمایه گذاران علاقمند در ایران تاکید کرد و گفت: با توجه به جو منطقه ایران بزرگترین موقعیت جذب توریست را دارد پس باید دست به دست هم داده و آبرومند از این کارزار بیرون بیاییم.


بچه های آسمان میهمان گروه هتل های هما
1394/04/15

هتل هما تهران چهاردهم تیرماه همزمان با نخستین شب از شب¬های قدر در ضیافت افطاری میزبان کودکان بی سرپرست موسسه خیریه بچه های آسمان شد. دراین ضیافت مدیر عامل و هیات مدیره گروه هتل های هما پذیرای میهانانشان از سازمان تامین اجتماعی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، بانک گردشگری، پژوهشگران گردشگری و دست اندرکاران حوزه گردشگری شدند. موسسه بچه¬های آسمان موسسه خیریه حمایت از کودکان معلول جسمی و ذهنی و بیماران سالمند از سال 1378 در قالب یک سازمان غیردولتی - غیر انتفاعی فعالیت خود را آغاز کرده است. این موسسه در سه قسمت دختران زیر 14 سال، پسران بالای 14 سال و در بخش بزرگسالان (سالمند) نیازمند به حمایت مشغول به فعالیت است.


دوره آموزشی به کارگیری شیوه¬های نوین green در گروه هتل های هما برگزار شد
1394/04/07

دوره آموزشی به کارگیری شیوه¬های نوین green با هدف کاربردی سلامتی مشتری و حفظ محیط زیست از سوی مرکز آموزش گروه هتل¬های هما برای کارکنان از ششم تیرماه سال جاری برگزار می شود. مرکز آموزش گروه هتل¬های هما به منظور ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در هتل¬های تابعه گروه و تقویت برند در سطح ملی و بین المللی و در راستای تحقق برنامه جامع آموزشی سال 1394 این دوره را برگزار می¬کند. کارکنان در این دوره آموزشی که بیست ساعت است دوره های سوپروایزری شامل خانه داری، غذا و نوشیدنی و فرانت افیس به کارکنان را فرا می¬گیرند. در دوره خانه داری به افراد مباحث زبان تخصصی خانه داری، آداب معاشرت و برخورد با میهمان، اصول ایمنی، ترتیب سطوح در نظافت ، نظافت و بهداشت در خانه داری و شیوه های نوین استفاده از روش سبز در هتل آموزش داده می شود. در دوره غذا و نوشیدنی(میزبانی و تشریفات) اصول پذیرایی، وظایف وخصوصیات کارکنان پذیرایی ، مفاهیمTeam work ، اصول ارائه سرویس (قبل از ورود، زمان حضور و خروج میهمان )، آشنایی با انواع چیدمان ،گیلاس شناسی و کاپ شناسی، روشهای ارائه سرویس که شامل: آمریکایی، فرانسوی، روسی، گردون و آلمانی ، شناخت نوشیدنیهای سرد و گرم و تنظیم و اجرای چک لیست ها آموزش و تمرین می شود. در دوره فرانت آفیس نیز مباحث زبان تخصصی فرانت آفیس، چک لیست فرانت آفیس، اموزش مقدماتی را اندازی بخش Concierge ، نحوه محاسبه درصد اشغال و Over booking ،تکنیکهای فروش (آشنایی با هتل )،آشنایی با PMS ، بررسی Count و گزارشهای آماری، No-Show ،نحوه محاسبه درصد اشغال و Over booking، انواع check-in و نکات مهم در پذیرش مهمان ، ممانعت از حاشیه سازی no- Gossip و تحلیل رفتار و روانشناسی میهمان آموزش داده می شود.


فینگر فود و نوشیدنی¬های مرتبط در مرکز آموزش
1394/03/16

دوره¬های انواع فینگر فود و نوشیدنی¬ها از 21تا 23 خردادماه در مرکز آموزش گروه هتل¬های هما برگزار می شود در این دورها فینگر فودهای فانتزی ویژه مهمانی به همراه نوشیدنی¬های فانتزی روز بیست و یکم، فینگرفودهای دریای به همراه نوشیدنی¬های ساحلی روز بیست و دوم و فینگر فودهای سالم ، گیاهی و رژیمی به همراه نوشیدنی¬های رژیمی و گیاهی روز بیست و سوم آموزش داده می¬شود. در هر دوره که هزینه ثبت نام آن یک میلیون و 500 هزار ريال است شش نوع فینگر فود آموزش داده می شود که درصورت ثبت نام در بیش از یک دوره، علاقمندان از تخفیف بهره مند می شوند. متقاضیان می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88883130 داخلی 126 تماس بگیرید. مرکز آموزش گروه هتل¬های هما با توجه به اهمیت اعمال تنوع در وعده¬های غذایی و نقش آن در زندگی روزمره انسان جامعه صنعتی و تغییر ذائقه غذایی جامعه مبنی برمصرف غذاهای جدید در اشکال مختلف اقدام به برگزاری این دوره¬ها کرده است.


ارتقاء استانداردها مطابق استانداردهای بین المللی هتلداری
1394/02/23

در نشست مدیرعامل گروه هتل¬های هما با اعضای شرکت¬های kohl & partner و pk & partner مشاور در امور گردشگری و هتلینگ اتریش درباره نحوه همکاری دوجانبه و تعاملات آموزشی گفتگو شد. در این نشست که در دفتر مدیرعامل گروه هتل های هما برگزار شد ابتدا دکتر رحیم پور با اشاره به فعالیت-های گروه هتل¬های هما و تشریح فعالیت مرکز آموزش درباره زمینه¬های همکاری با شرکت¬های خارجی گفت: گروه هتل¬های هما برای همکاری دوجانبه در حوزه آموزش، احداث و بازسازی هتل¬ها، تدوین استانداردهای هماکلاس و حضور برندهای بین المللی در حوزه غذا و نوشابه برای همکاری دوجانبه اعلام آمادگی می¬کند. مدیرعامل گروه هتل¬های هما تاکید کرد تغییر چهره و تصویر ایران با لبخند دکتر روحانی و دکتر ظریف زمینه رونق صنعت گردشگری کشور را فراهم ساخته است. وی افزود: از آنجایی که یکی از سیاست¬های گروه گسترش هتل¬ها و فعالیت ها مطابق استانداردهای بین المللی است در تلاش هستیم تا از طریق مشارکت با برندهای موفق هتلداری دنیا پراکندگی جغرافیایی هتل¬های گروه را منطبق بر استانداردهای دنیا گسترش دهیم و در شهرهای تهران ، اصفهان، قم، مشهد وکیش هتل¬های جدید را بنا کنیم. به گفته نایب رییس هیات مدیره گروه هتل¬های هما ضعف عمده صنعت هتلداری کشور مدیریت منابع انسانی است که این نقصان در بخش هتلداری بسیار پرهزینه و غالبا با نارضایتی گردشگران همراه است. وی با اشاره به آموزش منابع انسانی در گروه تصریح کرد: در حوزه آموزش و مدیریت منابع انسانی می بایست فعالیت¬های اساسی صورت گیرد البته این کار چندی است آغاز شده و هم اکنون با کشورهای اسپانیا، اتریش، سویس در حال انعقاد تفاهم¬نامه¬هایی برای حضور استادان رشته¬های مختلف در مرکز آموزش و مرکز علمی کاربردی گروه هتل¬های هما هستیم. در این نشست همچنین رئیس شرکت کل و پارتنرkohl & partner) ( از گروه هتل¬های هما به عنوان موفق¬ترین هتل¬های ایران با برند بین المللی آن یاد و اعلام امادگی کرد که در بخش های مورد نظرگروه¬ همکاری لازم را داشته باشد. وی اظهار داشت : این امکان وجود دارد که شرکت kohl & partner با همکاری شرکای اتریشی در حوزه مدیریت بهره برداری و آوردن برندهای معروف بین المللی در بخش های آموزشی، پذیرایی و رستوران و کافی شاپ فعالیت مشترک خود را با گروه هتل¬های هما آغاز کنند.


سرپرست جدید اداره کل امور اداری و رفاه منصوب شد
1394/02/21

مدیرعامل گروه هتل¬های هما در حکمی علیرضا فتحی را به عنوان سرپرست اداره کل امور اداری و رفاه این گروه منصوب کرد. علی رحیم¬پور نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل گروه هتل¬های هما علیرضا فتحی را برای سرپرستی اداره امور اردای و رفاه گروه برگزید. درحکم وی آمده است : " امورادرای و رفاه کارکنان گروه هتل¬های هما همواره یکی از مهمترین و کلیدی¬ترین پست های مدیریتی این مجموعه است که حفظ کرامت همکاران محترم این بخش ، توجه به معیشت ، رفاه ، بهداشت و درمان ، آموزش و سلامت روحی و روانی آنان و تکریم از خانواده محترم این قشر زحمتکش از اولویت های اساسی گروه به شمار می رود. شایسته است در پست سرپرست اداره کل امور اداری و رفاه در جهت افزایش سطح رضایتمندی همکاران ستادی و هتل¬های تابعه به منظور ارتقاء کیفیت خدمات گردشگری بیش از پیش کوشا باشید. از خداوند متعال آرزوی موفقیت برای جنابعالی و همکاران آن واحد را دارم." علیرضا فتحی دارای مدرک کارشناسی ارشد هتلداری از دانشگاه مدول اتریش بوده و پیش از این در راه اندازی و مدیریت هتل¬ها و رستوران های زنجیره¬ای و برزگ بین المللی فعالیت کرده است.


صبحانه گرم در مرکز آموزش هتل هما
1394/02/07

دوره آموزش آشپزی " صبحانه گرم " در مرکز آموزش گروه هتل های هما از 17 اردیبهشت آغاز می¬شود. در این دوره آموزشی که سه روزه خواهد بود انواع پنکیک، خوراک و املت به علاقه مندان آموزش داده و در پایان دوره نیز مدرک آموزش گروه هتل های هما به آنها اعطاء می¬شود. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند تا 15 اردیبهشت ماه با شماره 88883130 داخلی 126 تماس گرفته و برای ثبت نام اقدام کنند. مرکز آموزش گروه هتل¬های هما در خیابان ولیعصر، تقاطع توانیر، بن بست شمس، پلاک 3 طبقه پنجم واقع است.


مصاحبه دکتر علی رحیم پور، مدیرعامل گروه هتلهای هما با وب سایت تامین 24
1394/02/05

گروه هتل‌های هما با در اختیار داشتن پنج هتل پنج ستاره جایگاه ممتازی در صنعت گردشگری ایران دارد. این برند مطرح در سطح بین المللی، با سابقه ۴۳ ساله به عنوان یک سرمایه ملی شناخته می‌شود. از سال ۱۳۹۱ هما با بال‌های گشوده بر شانه تامین اجتماعی نشست؛ البته به قیمت ۶۵۳ میلیارد تومان. به این ترتیب پنج هتل در شهرهای تهران، شیراز، مشهد و بندرعباس به فهرست اموال سازمان تامین اجتماعی اضافه شد. در دو سال آخر دولت دهم این مجموعه از سوددهی مناسبی برخوردار نبود تا اینکه در سال ۹۲ با روی کار آمدن دولت حسن روحانی، تیم مدیریتی گروه هتل‌های هما نیز تغییر کرد. دکتر علی رحیم‌پور به عنوان یکی از چهره‌های شناخته شده در صنعت گردشگری ایران سکاندار هدایت این مجموعه شد. خود او اینطور روایت می‌کند که در دو سال اخیر هتل‌های هما به سوددهی چشمگیری رسیده و در سال ۹۳ از مرز ۲۵ میلیارد تومان سود هم عبور کرده است. مدیر گروه هتل‌های هما معتقد است با موفقیت‌های اخیر دیپلماسی و سیاسی در‌ها به روی گردشگران خارجی باز می‌شود و می‌توان چشم انتظار رونق بیشتر در حوزه گردشگری بود.

   مصاحبه دکتر علی رحیم پور، مدیرعامل گروه هتلهای هما با وب سایت تامین 24


دیدار نوروزی مدیرعامل گروه هتلهای هما با پرسنل گروه
1394/01/19

مدیرعامل گروه هتلهای هما روز شنبه پانزدهم فروردین ماه سال 1394 ضمن بازدید از ادارات کل دفتر مرکزی گروه هتلهای هما، سال نو را به پرسنل گروه تبریک گفت. دکتر علی رحیم پور ضمن بازدید از واحدهای مختلف اداره مرکزی گروه، برای پرسنل گروه هتلهای هما سالی خوش، پربار و سرشار از موفقیت را آرزو کرد. ایشان همچنین با حضور در مرکز آموزش گروه هتلهای هما، دانشگاه جامع علمی - کاربردی واحد هما و هتل هما تهران با پرسنل این مراکز دیدار نمود و سال نو را به آنها تبریک گفت.


نخستین تور مشترک "گروه هتلهای هما" و شرکت بین المللی "خدمات مسافرتی و جهانگردی تأمین"
1393/11/15

نخستین تور مشترک "گروه هتلهای هما" و شرکت بین المللی "خدمات مسافرتی و جهانگردی تأمین" وابسته به شرکت "رفاه گستر سازمان تأمین اجتماعی" راه اندازی شد. با توافق بعمل آمده نخستین تور گردشگری مشترک گروه هتلهای هما" و شرکت بین المللی "خدمات مسافرتی و جهانگردی تأمین" وابسته به شرکت "رفاه گستر سازمان تأمین اجتماعی" به مقصد مشهد مقدس، جهت استفاده کارکنان و مدیران سازمان "تأمین اجتماعی" آماده بهره برداری می-باشد. این تور که به مناسبت دهه مبارک فجر برنامه ریزی شده است در دو پکیج 2 شب و سه روز و 3 شب و چهار روز تنظیم و آماده بهره برداری است. رفت و امد تورها از طریق قطارهای سریع السیر پردیس و قطار 4 تخته سیمرغ صورت گرفته و اقامت میهمانان در هتل هما 2 مشهد برنامه ریزی شده است.


تبادل تفاهمنامه مشترک "گروه هتلهای هما" و "کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران"
1393/11/14

تفاهمنامه مشترک "گروه هتلهای هما" و "کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران" روز سه شنبه 14 بهمن ماه سال 1393 در هتل هما تهران مبادله شد. "گروه هتلهای هما" و "کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران" طی نشست مشترکی که با حضور اعضای هیأت مدیره "کانون" مدیرعامل و جمعی از مشاورین و مدیران ستادی "گروه هتلهای هما" در سالن" هما کلاس" هتل هما تهران برگزار شد تفاهمنامه مشترکی امضا کردند. در این نشست دکتر علی رحیم پور مدیر عامل "گروه هتلهای هما" با اشاره به ظرفیتهای موجود طرفین، جهت همکاری های دوجانبه اعلام امادگی نمود. همچنین ابوالقاسم ایرجی مدیر عامل " کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران " از توسعه همکاریهای فی مابین استقبال نمود. همکاری های دو جانبه در حوزه های نمایشگاههای گردشگری داخلی و خارجی، اجرای تورهای مشترک جهت استفاده گردشگران داخلی و خارجی، ارائه تخفیف در هتلهای متعلق به طرفین، تهیه اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی مشترک و تشکیل سامانه مشترک باشگاه مشتریان از مفاد مورد توافق این تفاهم نامه است که اجرائی شدن آن توسط کارگروههای مشترکی انجام می پذیرد. همچنین دو طرف موافقت کردند ضمن همکاری در حوزه های آموزشی و تبادل لینک وب سایت های خود، در طرحهای توسعه یکدیگر مشارکت نمایند


برگزاری نخستین جشنواره خیریه دانشجوئی دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز آموزش هما
1393/10/30

نخستین جشنواره خیریه دانشجوئی دانشگاه جامع علمی کاربردی - مرکز هما با همکاری دانشجویان این دانشگاه برگزار گردید. این جشنواره تحت عنوان بازارک غذائی دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی - مرکز هما و به نفع کودکان بد سرپرست و ایتام و با حمایت موسسه خیریه حضرت رقیه بنت الحسین روز سه شنبه 16 دی ماه سال 93 در دانشگاه جامع علمی کاربردی - مرکز هما برگزار گردید. این جشنواره که با حضور جمعی از اساتید،دانشجویان مسئولین موسسه خیریه برگزار گردید، با استقبال گسترده دانشجویان مواجه شد. در جشنواره بازارک غذائی دانشجویان ددانشگاه جامع علمی کاربردی - مرکز هما بالغ بر 6420000 ریال به موسسه خیریه کمک شد و تعدادی از مدعوین با پذیرش مسئولیت تعدادی از کودکان در این امر خیرخواهانه شرکت کردند. در پایان جشنواره مسئولین موسسه خیریه با تشکر از آقایان صدری ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی - مرکز هما و کیانی مدیریت مرکز آموزش گروه هتلهای هما، از زحمات دانشجویان در برگزاری این جشنواره خداپسندانه تقدیر کردند


عکاسی حرفه ای از هتلهای هما
1393/10/13

گروه هتلهای هما به منظور معرفی بهتر هتلها، خدمات و امکانات قابل ارائه خود پس از سالها اقدام به عکسبرداری حرفه ای از مجموعه هتلهای هما نمود. به گزارش روابط عمومی گروه هتلهای هما، جهت انجام این کار بررسی پیشنهادات و نمونه فعالیت های عکاسان حرفه ای کشور انجام شد و از میان بهترین عکاسان حرفه ای کشور تیمی از عکاسان و هنر مندان برتر این حوزه انتخاب شد و عکاسی از هتلهای تابعه انجام شد که برخی از این عکسها بزودی بر روی وب سایت جدید گروه هتلهای هما که درحال نهایی شدن است قرار خواهد گرفت.


معارفه مدیر روابط عمومی و امور بین الملل گروه هتلهای هما
1393/09/17

دکتر علی رحیم پور مدیرعامل گروه هتلهای هما طی حکمی خانم گاژپاچ سلطانی آزاد را یه مدیریت روابط عمومی گروه هتلهای هما منصوب کرد. طی نشستی صمیمی که روز سه شنبه 11 آذرماه سال 1393 در سالن کنفرانس دفتر مدیریت گروه هتلهای هما و با حضور دکتر علی رحیم پور نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل گروه هتلهای هما، مجید حبیبی کرمانی مشاور مدیرعامل و مدیرکل بازاریابی و فروش ، گاژپاچ سلطانی آزاد مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و کارشناسان روابط عمومی و امور بین الملل گروه هتلهای هما برگزار گردید خانم گاژپاچ سلطانی آزاد بعنوان مدیر روابط عمومی و امور بین الملل گروه معرفی شد. در این نشست علی رحیم پور ضمن تشکر از زحمات دکتر حبیبی کرمانی در حوزه روابط عمومی برای خانم سلطانی آزاد آرزوی موفقیت نمودند.


تبادل توافقنامه همکاری گروه هتلهای هما و شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی
1393/09/10

به منظور نیل به اهداف عالیه دولت تدبیر و امید در راستای توسعه صنعت گردشگری و به جهت گسترش و تعمیم فرهنگ گردشگری ارزان قیمت و استفاده بهینه از ظرفیتهای مراکز اقامتی و پذیرائی کشور، روز یکشنبه 9 آذرماه 1393 تفاهم نامه همکاری بین گروه هتلهای هما و شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی به امضا رسید. در این نشست که با حضور مدیرعامل، مشاورین و مدیران کل گروه هتلهای هما از یک سو و مدیرعامل و معاونین شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی از سوی دیگر در تالار آئینه هتل هما تهران برگزار گردید، تفاهمنامه همکاری مشترک گروه هتلهای هما و شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی به امضا رسید و تبادل گردید. در این تفاهمنامه به همکاری متقابل در حوزه های اقامتی، خدمات رفاهی،پشتیبانی و تدارکات، آموزش و تبلیغات دوسویه و تبادل گردشگر به منظور ارتقاء فرهنگ گردشگری در کشور تاکید گردید. شایان ذکر است بر اساس این تفاهمنامه دو طرف متعهد شدند در طول مدت قرارداد نسبت به طراحی تورهای مشترک ایرانگردی و راه اندازی باشگاه مشتریان اقدام نموده و با استفاده بهینه از ظرفیتهای مراکز اقامتی و پذیرائی تحت پوشش دو طرف، فرهنگ گردشگری گروهی ارزان را در کشور گسترش دهند.


مراسم معرفی سرپرست جدید هتل هما بندرعباس
1393/09/02

طی حکمی از سوی مدیرعامل گروه هتلهای هما، همایون فرمهین فراهانی به عنوان سرپرست جدید هتل هما بندرعباس منصوب شد. به همین منظور مراسمی روز پنجشنبه 29 آبان ماه سال 93 در سال قدس هتل هما بندرعباس و با حضور دکتر رحیم پور مدیرعامل گروه هتلهای هما، برخی از مشاورین و مدیران کل دفتر مرکزی و سرپرستان واحدهای مختلف هتل هما بندرعباس برگزار شد. در این مراسم مدیرعامل گروه هتلهای هما با اهداء لوح و هدیه یادبود به مهدی الدی مدیرکل سابق هتل هما بندرعباس از ایشان تقدیر نمود. ضمناً همایون فرمهین فراهانی را به عنوان سرپرست جدید هتل هما بندرعباس منصوب کردند و آرزوی موفقیت ایشان را در عرصه های مختلف خواستار شدند.


نتايج رتبه بندي شركت كنندگان در آزمون استخدامی گروه هتلهای هما
1393/08/20

ضمن تشكر از همراهي و مشاركت كليه عزيزان شركت كننده در آزمون استعداديابي مشاغل هتلهاي هما ، نتايج رتبه بندي شركت كنندگان در آزمون اعلام مي گردد. نكات قابل توجه 1 – رتبه ها براساس جمع امتيازات مكتسبه برمبنا ي ضرايب مربوطه در هر رشته مشخص شده است . 2 – افرادي كه رشته شغلي آزمون خود را مشخص ننموده اند رتبه بندي نشده اند. 3 – اين نتايج هيچ گونه تعهدي جهت استخدام در گروه ايجاد نمي نمايد . 4- درصورت برنامه ريزي جهت ارتباط موثر و مفيد دو سويه في مابين گروه و متقاضيان ، مراحل بعدي براساس رتبه هاي مربوطه اطلاع رساني خواهد گرديد.

   نتایج تهران

   نتایج مشهد

   نتایج شیراز

   نتایج بندرعباس


اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی گروه هتلهای هما
1393/08/03

قابل توجه شرکت کنندگان در آزمون استخدامی گروه هتلهای هما، بدینوسیله به اطلاع میرساند، نتایج اولیه آزمون استخدامی تا تاریخ 20/8/93 اعلام خواهد گردید.


مسابقه ویژه پرسنل گروه هتلهای هما
1393/07/09

همکاران گرامی، ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد سعید قربان و غدیرخم، به همین مناسبت مسابقه شماره 2 گروه هتلهای هما ویژه پرسنل گروه برگزار میگردد. لطفاً پس از حل جدول و بدست آوردن رمز مسابقه، رمز جدول را به همراه نام و نام خانوادگی، شماره پرسنلی و محل خدمت (به شکل زیر) به شماره 20005689 ارسال فرمایند. به همکارانی که پاسخ صحیح ارسال نمایند به قید قرعه جوایزی به رسم یادبود اهدا خواهد شد. متن پیامک : "رمز مسابقه - نام و نام خانوادگی - شماره پرسنلی - محل خدمت" راهنمای حل جدول : پاسخ هر سوال جدول مسابقه را در قسمت مربوطه بنویسید. پس از تکمیل جدول حروف رمز را به ترتیب اعداد درج شده کنار هم قرارداده و رمز مسابقه را بدست آورید. شایان ذکر است آخرین مهلت شرکت در مسابقه دوشنبه 21 مهرماه 93 میبباشد.


قابل توجه ثبت نام کنندگان استخدام گروه هتلهای هما
1393/06/01

ضمن تقدیر از همکاری و مشارکت شما به اطلاع میرساند پرونده ها و مدارک ارسالی در حال بررسی و کلاسه بندی می باشند، مطمئناً پس از بررسی های مربوطه مراحل بعدی استخدام از طریق سایت گروه اطلاع رسانی خواهد شد.


نشست خبری دکتر رحیم پور مدیرعامل گروه هتلهای هما
1393/05/21

نشست خبری دکتر رحیم پور مدیرعامل گروه هتلهای هما با موضوع امنیت و گردشگری روز سه شنبه مورخ 21 مردادماه سال 93 در محل دفتر مدیرعامل گروه هتلهای هما برگزار گردید. این نشست با حضور نمایندگان خبرگزاری های ایران دیلی، تی نیوز و روزنامه های آسیا و فرصت امروز راس ساعت 14:30 آغاز گردید. در ابتدا دکتر رحیم پور ضمن خوش آمد گوئی به حاضرین، با بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای آنتونوف 140 اوکراینی ابراز همدردی نمود. ایشان در ادامه شرح مختصری از گروه هتلهای هما و اهداف پیش رو داد و خاطر نشان کرد افزایش گردشگر خارجی در گروه هتلهای هما حاصل لبخند ریاست جمهوری و گفتمان تعاملی به جای گفتمان تهاجمی است.ایشان همچنین اعلام کرد هتل هما 1 مشهد تا پایان سال 93 به بهره برداری خواهد رسید و هتلهایی نیز در تهران، اصفهان، قم، مشهد و کیش احداث خواهد شد. دکتر رحیم پور عنوان کرد برای جذب گردشگر و معرفی کشور بعنوان کشور هدف گردشگری میبایست تمام تلاش خود را در بوجود آوردن امنیت خاطر گردشگران در زمینه های گردشگری، خرید، اقامت و... بکار ببندیم ایشان در ادامه ضمن انتقاد از نحوه غیر حرفه ای اطلاع رسانی حوادث ناگوار و غیرمترقبه گفت اطلاع رسانی اینگونه مسائل باید به گونه ای مدیریت گردد که گردشگران داخلی و خارجی احساس عدم امنیت نکنند. وی گفت بعنوان مثال انعکاس خبری سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی کاملا غیر حرفه ای بوده است و با توجه به اینکه 53% از بازار هدف ما برای جذب گردشگر نقاط دور از ما و از طریق حمل و نقل هوائی است این موضوع باید مدیریت شده و حرفه ای و با ایجاد کارگروه و معرفی سخنگوئی واحد رسانه ای میشد تا شاهد احساس عدم امنیت در گردشگران و کاهش گردشگر نباشیم. ایشان ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد اینگونه حوادث نباشیم و همچنین با ایجاد کارگروهی ویژه در حوزه ملی و دولت و با مدیریت صحیح در حوزه رسانه و اطلاع رسانی اخبار غیر مترقبه بتوانیم احساس امنیت را در گردشگران داخلی و خارجی برانگیزیم. وی در پایان گفت اگر میخواهیم میزبان خوبی باشیم باید شرایط میزبانی را رعایت نمائیم.


گروه هتلهای هما پیشتاز طراحی سنتی در صنعت هتلداری کشور
1393/05/15

نخستین نشست گروه هتلهای هما و کارگروه صنایع دستی و طراحی سنتی با گرایش معماری داخلی روز چهارشنبه مورخ 15مرداد سال 93 در سالن هما کلاس هتل هما تهران برگزار گردید. در این نشست که به منظور بررسی نقش طراحی سنتی در صنعت هتلداری کشور و ورود گروه هتلهای هما به این عرصه برگزار گردید، جناب آقای دکتر علی رحیم پور مدیرعامل گروه هتلهای هما، مشاورین و مدیران کل گروه از سوی گروه هتلهای هما و جناب آقای قاسمی و 9 نفر از اساتید برجسته معماری سنتی در بخشهای خصوصی و دولتی از سوی دیگر حضور داشتند. در ابتدای جلسه دکتر رحیم پور ضمن معرفی هتلهای 5 ستاره گروه هتلهای هما در شهرهای تهران، مشهد، شیراز و بندرعباس، به تبیین دیگر امکانات و پتانسیل های گروه هتلهای هما پرداخت. ایشان با بیان خبر احداث پنج هتل جدید در شهرهای اصفهان، مشهد، قم ، تهران و جزیره کیش به پتانسیل های موجود در مرکز آموزش و مرکزعلمی کاربردی گروه هتلهای هما اشاره کرد. در ادامه خاطر نشان گردید با استفاده از طراحی های سنتی در مراکز اقامتی و هتلهای کشور، میتوان با خروج از فضای صنعتی به فضاهای سنتی، ضمن حفظ و معرفی میراث فرهنگی کشور، فضایی آرامش بخش را به میهمانان هدیه نمود. در ادامه قاسمی نماینده کارگروه صنایع دستی و طراحی سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ابراز امیدواری کرد با وجود تجربه های موجود و امکانات و پتانسیل های صنعتی و آکادمیک در گروه هتلهای هما بتوان این گروه را به عنوان نمونه بارز و مصداق عینی توانائی های صنایع دستی و میراث فرهنگی کشور در مجموعه های هتلداری کشور معرفی نمود . در پایان جلسه مقرر گردید کارگروه صنایع دستی و طراحی سنتی در جهت اهداف عالیه گروه هتلهای هما، طرح های خود بمنظور ایجاد فضاهای مناسب اقامتی و پذیرایی مبتنی بر توانایی های سنتی کشور را ارائه نموده و همکاری های لازم ما فی بین گروه هتلهای هما و متخصصین صنایع دستی و معماران سنتی کشور صورت گیرد.


جدول کلمات ویژه همکاران گروه هتلهای هما
1393/04/31 همکاران گرامی، جدول زیر جهت استفاده شما بزرگواران طراحی شده است. لطفاً پس از تکمیل و بدست آوردن رمز، حداکثر تا تاریخ 6/5/1393 رمز جدول را به همراه شماره پرسنلی و محل خدمت به شماره 20005689 (روابط عمومی و امور بین الملل گروه هتلهای هما) ارسال و حل کامل جدول را به روابط عمومی محل خدمت خود ارائه فرمائید. به مناسبت عید سعید فطر به قید قرعه جوایز ارزنده ای به برندگان اهدا خواهد شد.

  جدول کلمات متقاطع


برگزاری جلسه مشارکت گروه هتلهای هما و شرایتون
1393/04/30

جلسه مشارکت گروه هتلهای هما و شرایتون با حضور دکتر هاینیش از شرکت RHIVA)) آلمان در دفتر مرکزی گروه هتلهای هما برگزار شد. در این جلسه که روز یکشنبه 29 تیر ماه سال 93 در سالن کنفرانس دفتر مدیرعامل گروه برگزار گردید، در ابتدا دکتر رحیم پور ضمن معرفی تاریخچه کوتاهی از گروه هتلهای هما، هتلهای تابعه و امکانات موجود اقامتی در دیگر استان ها و امکانات آموزشی مرکز آموزش گروه، توضیحاتی در خصوص موقعیت جغرافیایی ایران و پتانسیل های طبیعی، تاریخی و مذهبی کشور ارائه نمودند. ایشان همچنین ضمن ایراد سخنانی در زمینه تحولات صورت گرفته پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 و میزان استقبال تورهای ورودی در یک سال اخیر، به این نکته اشاره نمودند که در سال های گذشته هما با برند شرایتون فعالیت میکرده است و در حال حاضر این گروه به دنبال احیای برند هما تحت عنوان هما ـ شرایتون میباشد. در ادامه دکتر هاینیش ضمن معرفی خود، رزومه ای در خصوص فعالیتهای اقتصادی که از سال های پیش از انقلاب تا کنون در ایران داشته اند ارائه نمودند. ایشان در ادامه گفت در حال حاضر مالک هتل شرایتون در شهر اسن آلمان می باشند. دکتر هاینیش در ادامه با اشاره به خدماتی که به درخواست گروه هتل های هما شرکت ایشان می تواند ارائه دهد اعلام داشتند گروه هتلهای هما میتواند با آموزش کامل و جامع کارکنان و همچنین بازسازی بخش های از هتل که طی سال های گذشته فرسوده و خارج از سرویس شده اند خود را به استاندارهای روز دنیا نزدیک کرده و با این کار تمایل و رغبت هر چه بیشتر شرایتون برای داشتن شعبه ای در ایران را برانگیزد. در پایان یادداشت تفاهم و همکاری به منظور ارتقاء سطح خدمات و استانداردهای موجود در گروه هتلهای هما و همچنین دستیابی به استانداردهای هتل های بین المللی شرایتون بین گروه هتلهای هما و شرکت RHIVA امضا گردید.


متن تبریک نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل
1392/12/28


آئین باستانی نوروز
1392/12/28

   شرح خبر


سور چهارشنبه
1392/12/27

این آیین از آن جهت به غروب آخرین سه شنبه ( شب چهارشنبه ) موکول شده است که زرتشت ، با رسیدگی حساب های گاه شماری به تنظیم و تدوین دقیق توفیق یافت وآن سالی بود که تحوبل سال به سه شنبه ای مصادف شد که نیمه آن سه شنبه تا ظهر جزئی از سال کهنه و نیمه بعد از ظهر جزو سال نو به حساب آمد و چون آغاز هر روز رادرنیمه شب همان روز می دانستند ، بنابر این فردای آن سه شنبه را نوروز شناختند و شبش را جشن گرفتند و آتش افروختند و از آن پس آن شب را چهارشنبه سوری قرار دادند . به یک عقیده دیگر ، ایرانیان مراسم آتش افروزی در آستانه سال نو را پس از پذیرش اسلام ، در آخرین چهارشنبه سال قرار داده اند ، تا از عقیده اعراب پیروی کرده باشند که روز چهارشنبه یا یوم الاربعاء را شوم و نحس می دانستند . در مورد وجه تسمیه " چهارشنبه سوری " عقیده دارند ، به مناسبت آتش افروزی ، آن شب را " سور" ( سرخ ) نامیده اند . در گویش کردی سور به معنی سرخ است ولی در این جا ممکن است به معنی شادمانی باشد . چنان که ساز سرنا که در قدیم سورنای نامیده می شد ، چنین داستانی دارد که سازی ویژه محافل سور بوده است . آداب اصلی چهارشنبه سوری در سراسر مناطق ایران یکسان است ولی در برخی از شهرها سنت های کوچکی به آن اضافه شده و بر شیرینی و زیبایی آن افزوده است ، این آداب و سنت ها به طور خلاصه چنین است . آتش افروزی : زیباترین و قدیمی ترین آداب مربوط به چهارشنبه سوری ، بر افروختن آتش و جستن از روی آن است . این کار عصر سه شنبه آخر سال که فردایش چهارشنبه است ، صورت می گیرد . باید اشاره کرد تمام آداب و سنتهای چهارشنبه آخر سال برگزار می شود . آتش را درحیاط خانه و یا در کوچه و یا یک میدان باز و با گذراندن سه کپه بوته روشن می کنند و در حین جستن از روی آن می خوانند : زردی من از تو سرخی تو از من ، به معنای آن که بیماری ها و ناخوشی ها را دور می ریزم و سلامتی و تندرستی تو را در خود می گیرم . پس از سوختن بوته ها ، خاکستر باقیمانده را جمع می کنند و کنار دیوار می ریزند و کسی که خاکستر را بیرون ریخته باید در بزند و از درون خانه از او بپرسند : " کیست ؟ " و او جواب دهد : " منم " بعد از او بپرسند : " از کجا آمده ای؟ " و او جواب دهد : " از عروسی " سپس از او بپرسند : " چه آورده ای ؟ " و او بگوید : " تندرستی " کوزه شکنی :یکی دیگر از مراسم مخصوص چهارشنبه سوری آن بوده که کوزه کهنه ای را بر می داشتند و در آن مقداری نمک و ذغال و سکه ده شاهی می انداختند و هر یک از افراد خانواده یک بار کوزه را دور سر می چرخاند و نفر آخری آن کوزه را از پشت بام ، به کوچه می افکند و می گفت : درد و بلای ما بره توی کوزه و بره توی کوچه. آجیل چهارشنبه سوری : رسمی که از قدیم در ایران متداول است ، تهیه و خوردن آجیل چهارشنبه سوری است . این آجیل شور و شیرین ، مانند آجیل مشگل گشاست ، یعنی علاوه بر مواد اصلی بو داده شور و شیرین ، مانند آجیل ، برگه هلو و زردآلو ، قیسی ، کشمش سبز ، مویز ، باسلق ، پسته و بادام و فندق بو نداده ، نقل ، شکر ، پنیر و مغز گردو هم اضافه می کنند . تهیه این آجیل را برای استجابت یک مراد نذر می کنند . خوردن این آجیل در شب چهارشنبه سوری به اعتقاد مردم باعث شگون و خوش یمنی است . فالگوش : دیگر از مراسم مربوط به چهارشنبه سوری ، فالگوش ایستادن است ، بدین معنی که کسانی که حاجتی دارند ، نیت می کنند و سر چهارراه یا در معبری فالگوش می ایستند و به حرف نخستین عابری ، که از کنارشان می گذرد توجه می کنند و هر کلام که از دهان او در آید در استجابت مراد خود به فال بد یا خوب می گیرند ، اگر گفته عابری موافق با آرزوی صاحب حاجت باشد آن آرزو را بر آورده شده می دانند . بعضی ها به جای رفتن به چهارراه و معابر ، این کار را در پشت در اطاق هم انجام می دهند و نخستین سخنی که از پشت در اطاق شنیدند به فال بد یا خوب در اجابت حاجتشان فرض می کنند .


آگهی تجديد مناقصه عمومی
1392/08/29

گروه هتلهاي هما در نظر دارد به منظورتأمين ميگوي مورد نياز هتلهاي تابعه خود نسبت به خريد مقدار7980 كيلو گرم ميگو در سايز 25-21 و مقدار1100 كيلو گرم ميگو در سايز 20-16 از نوع دريايي بدون سر (صيد سال جاري ) طبق شرايط و مشخصات مندرج در برگ شرايط تنظيمي از طريق مناقصه عمومي اقدام نمايد.

اشخاص حقوقي وحقيقي مرتبط و توانمند باموضوع مناقصه مي توانند از تاريخ درج آگهي به مدت 7 روز كاري جهت دريافت برگ شرايط شرکت در مناقصه به اداره كل تداركات وپشتيباني گروه واقع در ميدان ونك انتهاي خيابان برزيل شرقي بن بست لاله پلاك 2 مراجعه نمايند. گروه در رد يا قبول يك يا كليه پيشنهادها مختار است . تلفن تماس : 88789055 – 88796833 - 021

         

گروه هتلهاي «هما» 29/08/1392


جناب آقای دکتر محمد علی نجفی
1392/08/26

ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری درگذشت جانسوز مادر گرامیتان را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحومه غفران واسعه و برای جنابعالی و سایر بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نماید


برگزاری دوره کوتاه مدت کافی شاپ هم زمان با ولادت حضرت علی (ع) در مرکز آموزش گروه هتلهای هما
1392/04/16

همزمان با میلاد مولی الموحدین علی (ع) دوره کافی شاپ با محوریت نوشیدنی های گرم در مرکز آموزش گروه هتلهای هما برگزار گردید . در پایان این دوره شش روزه که با همکاری موسسه مولیناری نماینده رسمی کافه مولیناری ایتالیا برگزار شد دانشجویان ضمن ابراز رضایتمندی از امکانات مرکز آموزش گروه هتلهای هما و شیوه تدریس استاد خواستار برگزاری دوره تکمیلی کافی شاپ شدند . در جلسه پایانی دوره مسئولین مرکز ضمن آرزوی موفقیت برای دانشجویان اعلام کردند برگزاری دوره های کوتاه مدت کافی شاپ در مرکز آموزش گروه هتلهای هما با بالاترین کیفیت تداوم خواهد یافت .


bjbj
bjbj
Yvan Arpa even muses on the fact that it is difficult rolex replica to get traditional mechanical watches in Switzerland, suggesting that, perhaps, using smartwatch movements (hardware) might be a possible solution for rolex replica smaller, more creative (and flexible) Swiss watch makers. This gold and diamond laden concept is as much a "what if" as it is a "we await the first order." Talk rolex replica sale about making people feel like their gold Apple Watch Edition pieces aren't as exclusive any longer. Another important implication of something such as this, goes back to the notion that Apple and other smartwatch companies are keen to enter the luxury and rolex replica sale fashion worlds as much as possible. A huge concern of rolex replica sale Apple, is to offer enough Apple Watch variety, so that people don't feel as though replica watches sale they are all wearing similar items.