دسته بندی خبرها

دسته بندی خبرها

 پیشنهاد ویژه
 باشگاه مشتریان وفادار
نشست خبری بازگشایی هتل هما 1 مشهد

نشست خبری بازگشایی هتل هما 1 مشهد ;

همزمان با روز خبرنگار نشست خبری بازگشایی هتل هما 1 مشهد " هایت سابق" با حضور مدیر کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی و مدیر کل هتل هما1 مشهد در سالن ارکیده برگزارشد.

در این نشست نمایندگان خبر گزاری های فارس ، ایرنا، ایلنا، شبستان ، مهر، ایسنا، سایت خبری پارسینه و رادیو سراسری حضور داشتند.

در این نشست مدیر کل هتل هما 1 اقدام به معرفی هتل به عنوان یکی از هتلهای تابعه گروه هتلهای هما کرد و از آن به عنوان سمبل و نماد صنعت هتلداری مشهد نام برد.

موافق با اشاره به تاریخچه و نوستالژیک بودن آن برای همشهریان و هموطنان اذعان داشت : هموطنان بویژه همشهریان مشهدی نسبت به این هتل احساس مالکیت معنوی و اخلاقی داشته و همواره پیگیر راه اندازی مجدد آن در زمان تعطیلی بودند.

 وی با اشاره به روند بازسازی هتل عنوان کرد: عملیات اجرایی بازسازی هتل اواسط سال 93 شروع شد و در نهایت سی ام تیرماه با حضور دکتر ربیعی بازگشایی شد.

موافق با اشاره به مراحل مقاوم سازی و بازسازی هتل بر اساس اخرین استاندارد ها گفت: خدمات و امکانات ویژه ای در قسمتهای مختلف هتل به ویژه در راستای ایمنی و امنیت میهمانان از طریق سیستمهای BMS وHMS در نظر گرفته شده است".

 مدیرکل هتل هما 1 مشهد با اشاره به پتانسیلهای مختلف هتل از دیدگاه میهمانان و زائران حضرت رضا (ع) بیان کرد: با توجه به باغ و فضای سبزهتل ، وجود انواع پرندگان در آن ، امکانات نوین تفریحی و ورزشی مانند پیست دوچرخه سواری، زمین تنیس رو باز و سرپوشیده و ورزشخانه باستانی ونیز پیش بینی مجموعه آبی ، هتل هما 1 به عنوان هتل حامی توریسم سلامت شناخته شده است به طوریکه در مدت زمان کم از زمان بازگشایی، اشخاص و سازمانهای مرتبط با گردشگری و سلامت استقبال ویژه ای از این هتل  داشته اند.

موافق در ادامه افزود: هتل در موقعیت مکانی ایدآل منطقه احمد آباد قرار داشته و باعث دسترسی آسان میهمانان  به حرم مطهر امام رضا (ع) و دیگر مراکز تفریحی ، گردشگری و تجاری شده است.

 وی با اشاره به استفاده از تجهیزات و امکانات روز دنیا در تمامی بخشهای مختلف هتل بیان کرد: جهت بازسازی هتل حدود  35 میلیارد تومان هزینه صورت پذیرفته و عملا با افتتاح هتل افراد بسیار زیادی بصورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار شده اند. 

در ادامه این نشست تقی پور، مدیر کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی نیز با اشاره به تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی توضیحاتی درخصوص خدمات سازمان تامین اجتماعی در قالب بیمه شدگان، کارفرمایان ، مستمری بگیران ، کارگزاریها و مراکز بیمه و مراکز درمان سازمان تامین اجتماعی ارائه کرد.

;

بازگشایی هتل هما 1 مشهد

دکتر ربیعی: بازگشایی هتل هما بار فرهنگی قابل توجهی را برای مشهد به دنبال دارد ;

دکتر ربیعی: بازگشایی هتل هما بار فرهنگی قابل توجهی را برای مشهد به دنبال دارد

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در مراسم بازگشایی هتل هما یک مشهد گفت: هر سال که وضعیت زیر ساخت های مشهد را بررسی می کنیم پیشرفت و توسعه این شهر قابل ملاحظه است. سال ۹۳ موفق شدیم از رکود خارج شویم اما مشاهده تاثیرات آن زمان بر خواهد بود.

ربیعی تصریح کرد: امروز می‌توانیم ادعا کنیم رشد تولید ناخالص داخلی به ۶/۴ و صنایع به ۸/۱ رسیده است، خدمات ما امروز محور اشتغال است، این فرایند جامعه را در سال‌های آینده با وضعیت با ثباتی مواجه می‌کند.

وی ادامه داد: بعضی‌ها این موضوع را مطرح می‌کنند که آیا از رکود خارج شده‌ایم؟ ما از سال ۹۳ از رکود خارج شدیم اما رکود از همین امروز و فردا اثر نمی‌گذارد بلکه زمان‌بر است.

وی افزود: بهبود فضای مجازی را در دستور کار قرار داده‌ایم و از سال ۹۳ پروژه هتل همای شماره یک را در دستور کار قرار دادیم که در نهایت با ۳۵ میلیارد تومان هزینه پروژه بازسازی آن به پایان رسید .

وزیر کار تاکید کرد: در این پروژه علاوه بر اینکه شغل جدید ایجاد کردیم از لحاظ فرهنگی نیز بازگشایی این هتل بار فرهنگی قابل توجهی را برای مشهد به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری نیازمند گردشگری مبتنی بر بوم گری هستیم و باید آن را افزایش دهیم.

ربیعی با تاکید به اینکه خراسان رضوی ظرفیت گردشگری پست مدرن را دارد گفت: در غالب طرح تکاپو، گردشگری سنتی و پست مدرن را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سازمان تامین اجتماعی برنامه توانمندسازی را برای لایحه‌های پایین تدوین کردیم گفت: رفاه را مبتی بر اشتغال ایجاد کنیم زیرا رفاه تنها یک کار صدقه‌ای می‌شود.

وزیر کار با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی و بهزیستی در صورت تعامل در بهبود رفاه اجتماعی اقشار ضعیف نقش قابل ملاحظه‌ای را ایفا می‌کنند گفت: سازمان تامین اجتماعی برای زندگی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید خدمات مطلوبی را ارائه دهد و با اجماع عمومی، زندگی بهتری را برای مردم رقم بزند.

مدیرعامل هلدینگ رفاه و گردشگرِی تامین نیز در ادامه مراسم بازگشایی هتل شماره یک هما در مشهد افزود: توسعه اقامتگاه ها در شرایط فعلی بر اساس آمایش سرزمین انجام می شود و توزیع عدالت اقتصادی به صورت ویژه مورد توجه است.

غلام حیدر ابراهیمبای سلامی اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی در شرایط کنونی پیشران توسعه ملی در عرصه های مختلف است و تلاش می کند دارایی ها و املاک این سازمان در همه جا زنده شود.

وی گفت: بازسازی و احیای هتل شماره یک هما در مشهد نیز در راستای برنامه ها و اهداف مزبور است که با تلاش دولت تدبیر و امید بعد از ۱۳ سال توقف در کار خود به بهره برداری رسید.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری با بیان اینکه در بازسازی این هتل از توان داخلی و تکنولوژی روز جهان استفاده شده است افزود: از این پروژه می توان به عنوان پروژه نوین گردشگری کشور نام برد.

وی اظهار کرد: توسعه صنعت گردشگری در دولت تدبیر و امید با قدرت بیشتر انجام شده و در این مسیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حمایت های بسیار انجام داده است.

وی گفت: ایجاد هلدینگ جامع گردشگری باعث ایجاد همگرایی و هم افزایی بسیار مناسب و دستاوردهای ارزشمند شده که استراتژی توسعه را با استفاده از نیروهای دانش آموخته داخلی به همراه داشته است.

ابراهیم بای سلامی افزود: طرحهای اجرایی در صنعت گردشگری مورد استقبال سرمایه گذاران خارجی نیز قرار گرفته و هم اکنون ساخت چندین هتل در سراسر کشور به صورت جدی دنبال می شود.

مدیرکل هتل شماره یک هما در مشهد نیز گفت: این هتل در سال ۱۳۵۱ افتتاح شد و تا سال ۱۳۸۱ فعالیت داشت که فعالیت آن به دلیل مشکلاتی متوقف شد.

فریدون موافق افزود: با همت سازمان تامین اجتماعی و حمایتهای دولت یازدهم روند بازسازی این هتل از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و در بخش های مختلف آن از امکانات روز دنیا استفاده شده و در عین حال شکل سابق آن نیز حفظ شد.

;