دسته بندی خبرها

دسته بندی خبرها

 باشگاه مشتریان وفادار
بازگشایی هتل هما 1 مشهد

بازگشایی هتل هما 1 مشهد;

دکتر ربیعی: بازگشایی هتل هما بار فرهنگی قابل توجهی را برای مشهد به دنبال دارد

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در مراسم بازگشایی هتل هما یک مشهد گفت: هر سال که وضعیت زیر ساخت های مشهد را بررسی می کنیم پیشرفت و توسعه این شهر قابل ملاحظه است. سال ۹۳ موفق شدیم از رکود خارج شویم اما مشاهده تاثیرات آن زمان بر خواهد بود.

ربیعی تصریح کرد: امروز می‌توانیم ادعا کنیم رشد تولید ناخالص داخلی به ۶/۴ و صنایع به ۸/۱ رسیده است، خدمات ما امروز محور اشتغال است، این فرایند جامعه را در سال‌های آینده با وضعیت با ثباتی مواجه می‌کند.

وی ادامه داد: بعضی‌ها این موضوع را مطرح می‌کنند که آیا از رکود خارج شده‌ایم؟ ما از سال ۹۳ از رکود خارج شدیم اما رکود از همین امروز و فردا اثر نمی‌گذارد بلکه زمان‌بر است.

وی افزود: بهبود فضای مجازی را در دستور کار قرار داده‌ایم و از سال ۹۳ پروژه هتل همای شماره یک را در دستور کار قرار دادیم که در نهایت با ۳۵ میلیارد تومان هزینه پروژه بازسازی آن به پایان رسید .

وزیر کار تاکید کرد: در این پروژه علاوه بر اینکه شغل جدید ایجاد کردیم از لحاظ فرهنگی نیز بازگشایی این هتل بار فرهنگی قابل توجهی را برای مشهد به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری نیازمند گردشگری مبتنی بر بوم گری هستیم و باید آن را افزایش دهیم.

ربیعی با تاکید به اینکه خراسان رضوی ظرفیت گردشگری پست مدرن را دارد گفت: در غالب طرح تکاپو، گردشگری سنتی و پست مدرن را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سازمان تامین اجتماعی برنامه توانمندسازی را برای لایحه‌های پایین تدوین کردیم گفت: رفاه را مبتی بر اشتغال ایجاد کنیم زیرا رفاه تنها یک کار صدقه‌ای می‌شود.

وزیر کار با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی و بهزیستی در صورت تعامل در بهبود رفاه اجتماعی اقشار ضعیف نقش قابل ملاحظه‌ای را ایفا می‌کنند گفت: سازمان تامین اجتماعی برای زندگی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید خدمات مطلوبی را ارائه دهد و با اجماع عمومی، زندگی بهتری را برای مردم رقم بزند.

مدیرعامل هلدینگ رفاه و گردشگرِی تامین نیز در ادامه مراسم بازگشایی هتل شماره یک هما در مشهد افزود: توسعه اقامتگاه ها در شرایط فعلی بر اساس آمایش سرزمین انجام می شود و توزیع عدالت اقتصادی به صورت ویژه مورد توجه است.

غلام حیدر ابراهیمبای سلامی اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی در شرایط کنونی پیشران توسعه ملی در عرصه های مختلف است و تلاش می کند دارایی ها و املاک این سازمان در همه جا زنده شود.

وی گفت: بازسازی و احیای هتل شماره یک هما در مشهد نیز در راستای برنامه ها و اهداف مزبور است که با تلاش دولت تدبیر و امید بعد از ۱۳ سال توقف در کار خود به بهره برداری رسید.

عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری با بیان اینکه در بازسازی این هتل از توان داخلی و تکنولوژی روز جهان استفاده شده است افزود: از این پروژه می توان به عنوان پروژه نوین گردشگری کشور نام برد.

وی اظهار کرد: توسعه صنعت گردشگری در دولت تدبیر و امید با قدرت بیشتر انجام شده و در این مسیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حمایت های بسیار انجام داده است.

وی گفت: ایجاد هلدینگ جامع گردشگری باعث ایجاد همگرایی و هم افزایی بسیار مناسب و دستاوردهای ارزشمند شده که استراتژی توسعه را با استفاده از نیروهای دانش آموخته داخلی به همراه داشته است.

ابراهیم بای سلامی افزود: طرحهای اجرایی در صنعت گردشگری مورد استقبال سرمایه گذاران خارجی نیز قرار گرفته و هم اکنون ساخت چندین هتل در سراسر کشور به صورت جدی دنبال می شود.

مدیرکل هتل شماره یک هما در مشهد نیز گفت: این هتل در سال ۱۳۵۱ افتتاح شد و تا سال ۱۳۸۱ فعالیت داشت که فعالیت آن به دلیل مشکلاتی متوقف شد.

فریدون موافق افزود: با همت سازمان تامین اجتماعی و حمایتهای دولت یازدهم روند بازسازی این هتل از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و در بخش های مختلف آن از امکانات روز دنیا استفاده شده و در عین حال شکل سابق آن نیز حفظ شد.

;

تقدیر از پیشکسوتان آژانس‌های هواپیمایی

تقدیر از پیشکسوتان آژانس‌های هواپیمایی;در مراسمی به‌همت انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهان‌گردی ایران در هتل هما از پیشکسوتان آژانس های هواپیمایی تقدیر به‌عمل آمد. 

این مراسم با حضور زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی‌اوسط هاشمی، استاندار سیستان‌وبلوچستان، سیدحسین مرعشی، رئیس اسبق سازمان میراث‌فرهنگی، مرتضی رحمانی‌موحد معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، نماینده معاونت بازرگانی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، عبدالرضا هاشم‌زایی نماینده مجلس شورای اسلامی، مجید حبیبی‌کرمانی از گروه هتل‌های هما و جمعی از مسئولان برگزار شد.

در این مراسم از فعالان و پیشکسوتان خدمات‌مسافرتی، اصغر عباسی، اسماعیل اسماعیل‌زاده، مهدی حیدریان، شادفر، صمد غلام‌حسینی، مرتضی بخشیان، روبرت آتام‌باغداساریان، حسین ادیبیان، محمدحسین کرمانی، ابوالقاسم مهاجری، جواد سیامی، ناصر مرادی، ابوالفضل صالحی، حمید منصور، اصغر توکلی و لئون آهارونیان، و همچنین از علی‌اوسط هاشمی، استاندار سیستان‌وبلوچستان، تقدیر به‌عمل آمد.
در این مراسم همچنین مقرر شد تا همکاری نزدیکی مابین گروه هتل های هما و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی صورت پذیرفته و طرفین از امکانات و تسهیلات یکدیگر بهره گیرند.

;

>